Hlavní obsah
Americká zpěvačka Beyoncé Foto: Petr Hloušek, Právo

Mezi nejnebezpečnější celebrity na internetu patří Beyoncé a Katy Perry

Jednou z nejnebezpečnějších celebrit na internetu je populární zpěvačka Beyoncé. Vyplývá to ze statistik antivirové společnosti McAfee o nebezpečích na webu. Po zadání jména této Američanky do internetového vyhledávače a kliknutí na výsledek hrozí, že se návštěvník stane obětí phishingu nebo terčem spamu.

Americká zpěvačka Beyoncé Foto: Petr Hloušek, Právo
Mezi nejnebezpečnější celebrity na internetu patří Beyoncé a Katy Perry

"Hudební fanoušci, kteří vyhledávají na internetu informace o svých oblíbených hvězdách, riskují, že se dostanou na weby pokoušející se o distribuci spywaru, adwaru, virů a dalších druhů malwaru," uvedla Isabell Unseldová z McAfee.

Nejnebezpečnější bylo podle statistiky, která shrnuje dění na internetu za první polovinu letošního roku, vyhledávat informace o kanadské rockové skupině Three Days Grace.

Na druhém místě se umístila americká zpěvačka Beyoncé a hned za ní její sokyně Katy Perry. Čtvrtou příčku obsadila zpěvačka Alicia Keys.

"Riskantní je samotné vyhledávání informací o celebritách, ještě více ale hledání a stahování obsahu vydávaného za spořiče obrazovky, tapety na plochu operačního systému, fotografie, videa nebo vyzváněcí melodie pro mobilní telefony," dodala Unseldová.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků