Hlavní obsah
 

Malování světlem oslovilo tisíce lidí. Z tvůrců udělalo milionáře

Američané Duncan Frazier a Steve McGuigan před více než měsícem začali shánět drobné investory pro rozjezd masové výroby zařízení Pixelstick. To umožňuje před objektivem fotoaparátu kreslit jednoduché i složité obrazce. Přestože malování světlem existovalo už na konci 19. století, novinka oslovila na internetu přes dva tisíce lidí, díky čemuž si tvůrci na svůj účet připsali přes 12,5 miliónu korun.

 
Malování světlem oslovilo tisíce lidí. Z tvůrců udělalo milionáře

Že má Pixelstick zaděláno na úspěch, bylo zřejmé už krátce po rozjetí nabídky na serveru Kickstarter, který nápadití jedinci využívají k hledání investorů. Cílem bylo získat 110 tisíc dolarů (2,2 miliónu korun) potřebných k realizaci. Už za dva týdny bylo ale na účtu 404 000 dolarů (8,1 miliónu korun). [celá zpráva]

Obrazy vytvořené pomocí novinky vypadají úžasně.

Foto: archív tvůrců

Novinka vypadá na první pohled jako jednoduchá tyč, která po celé své délce ukrývá 198 barevných diod. Z počítače je do Pixelsticku možné nahrát libovolný obraz, jehož výška bude právě zmiňovaných 198 pixelů, šířka nijak omezená není. Snímek je zobrazován postupně sloupec po sloupci, pokud uživatel pohybuje plynule tyčí ze strany na stranu, vzniká světelná malba, kterou je schopen zachytit fotoaparát s pomalou uzávěrkou.

Z počítače je do Pixelsticku možné nahrát libovolný obraz, jehož výška bude alespoň 198 pixelů, šířka nijak omezená není.

Foto: archív tvůrců

S pomocí tohoto zařízení je možné vytvářet skutečné světelné obrazy, nejrůznější nápisy, ale i poutavá abstraktní díla. Co všechno se dá s novinkou a fotoaparátem s pomalou uzávěrkou vykouzlit, ukazují tvůrci na videu výše.

Celou světelnou tyč je možné snadno složit do malého pouzdra.

Foto: archív tvůrců

Pixelstick by se měl příští rok objevit i ve volném prodeji. Přesnou cenu ani konkrétní dostupnost zatím tvůrci nepotvrdili. Každý, kdo přispěl na Kickstarteru alespoň 250 dolary (5000 Kč), dostane příští rok vlastní Pixelstick.

Obrazy vytvořené pomocí novinky vypadají úžasně.

Foto: archív tvůrců

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků