Hlavní obsah
Lenovo ThinkPad X300 Foto: Novinky

Lenovo nabídne ultratenký laptop s váhou 1,33 kg

ThinkPad X300 je zatím posledním pokusem Lenova zaujmout náročné zákazníky. Systém má v kohoutku v nejtenčím místě méně než 1,85 cm a váží 1,33 kilogramů. Může se však tento kousek vyspělé techniky měřit s konkurencí? Odpovíme v závěru článku.

Lenovo ThinkPad X300 Foto: Novinky
Lenovo nabídne ultratenký laptop s váhou 1,33 kg

ThinkPad X300 v sobě kombinuje množství nových technologií - obsahuje pevné disky SSD (solid-state drive) a displeje s LED podsvícením s možností automatické korekce jasu podle světelných podmínek.

“Zákazníci si řekli o velice lehký a tenký notebook, ale stále se všemi možnostmi notebooku: dlouhou výdrží na baterie, řadou USB portů a samozřejmě také DVD vypalovačku. X300 všechny tyto požadavky splňuje, je to náš nejtenčí a nejlehčí notebook vůbec," tvrdí Peter Hortensius, viceprezident Lenova.

Modely ThinkPad X300 mohou být konfigurovány pro snadnou přenositelnost, či pro maximální výdrž baterie (ta se podle Lenova pohybuje do 10 hodin).

Nic nás nemůže nepřekvapit

Klasikou je nabídka volitelné vestavěné DVD vypalovačky s tloušťkou 7 milimetrů), přítomnost stereo reproduktorů, digitálního mikrofonu a vestavěné kamery. Šasi laptopu je vytvořeno z uhlíkových a skleněných vláken. Pomáhá tak ochránit notebook při pádech a nárazech

Obrazovka s úhlopříčkou 13,3 palců nabídla rozlišení WXGA+. X300 je vybavena 1,8palcovým SSD o kapacitě 64 GB. O pohon se starají čipy Intel Core 2 Duo.

Notebook ThinkPad X300 bude k dispozici od 1. března. Jeho cena se pohybuje na úrovni 60 000 korun bez daně.

Pokud však chce Lenovo zaujmout uživatele, kteří hledají maximálně přenosný notebook, měli by se její inženýři vydat podobným směrem jako například lidé z Toshiby. Kdo měl jednou v rukou nejnovější Portégé R500 s 12,1palcovým displejem a 64 GB SSD diskem (bez optické mechaniky hmotnost 764 gramů), ten se jen těžko smíří s dvojnásobně těžkou X300 z podobné cenové kategorie.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků