Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Dado Ruvic, Reuters

Koronavirus hrál Netflixu do karet, nyní očekává zpomalení růstu

Americký provozovatel placené internetové televize Netflix ve druhém čtvrtletí získal po celém světě 10,1 milionu nových předplatitelů. Firma těžila z opatření proti šíření koronaviru, kvůli kterým lidé trávili více času doma. Ve třetím čtvrtletí však Netflix počítá s prudkým zpomalením růstu, což vedlo k výraznému propadu ceny jeho akcií.

Ilustrační foto Foto: Dado Ruvic, Reuters
Koronavirus hrál Netflixu do karet, nyní očekává zpomalení růstu

Za první pololetí se počet předplatitelů zvýšil téměř o 26 milionů zhruba na 193 milionů. Růst ve druhém čtvrtletí překonal očekávání analytiků, kteří jej odhadovali asi na 8,1 milionu. Ve třetím čtvrtletí ale firma očekává jen 2,5 milionu nových předplatitelů, zatímco analytici předpovídali nárůst o 5,1 milionu, poznamenala agentura Reuters.

Netflix rovněž oznámil, že povýšil svého manažera Teda Sarandose, zodpovědného za obsah vysílání, do funkce spoluředitele. Sarandos tak bude stát v čele podniku po boku spoluzakladatele Reeda Hastingse.

„Ted je už po desetiletí mým partnerem. Tato změna činí oficiálním to, co už neformálně fungovalo - že Ted a já řídíme Netflix společně,” uvedl Hastings. Upozornil také, že v dohledné době nemá v úmyslu z firmy odejít.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků