Hlavní obsah
iPad 3 Foto: Reuters

iPad 3 se ještě nezačal prodávat a už čelí problémům

Třetí generace počítačového tabletu iPad byla odhalena teprve ve středu a už čelí prvním stížnostem firmy nVidia. Té vadilo vystoupení Phila Schillera ze společnosti Apple, který srovnával výkon novinky s konkurenční platformou nVidia Tegra 3. Upozornil na to server ZDNet.

iPad 3 Foto: Reuters
iPad 3 se ještě nezačal prodávat a už čelí problémům

„iPad 3 je čtyřikrát výkonnější než předchozí generace i než konkurenční tablety,“ uvedl na akci Applu Schiller. Ještě než to dořekl, tak se na obří obrazovce za jeho zády objevil graf, který srovnával grafický výkon jednotlivých přístrojů.

Jako nejméně výkonný byl na grafu uveden čip nVidia Tegra 3, dvakrát větší výkon má nabízet Apple A5, kterým disponuje iPad 2. Čtyřikrát výkonnější je pak představená novinka.

Šéf Apple Tim Cook a iPad 3

Foto: Reuters

Společnost nVidia ale tento srovnávací graf bere jako podpásovku, protože Apple neuveřejnil, jakých konkrétních testů se výsledky týkají. „Nemáme žádné statistické údaje o výkonu iPadu 3, ale plánujeme si novinku hned 16. března koupit a udělat srovnávací testy,“ konstatoval mluvčí společnosti nVidia Ken Brown.

Jak hodlá firma v případě prokázání nižšího výkonu iPadu 3 postupovat, Brown zatím nekomentoval. Zahraniční pozorovatelé se ale shodují, že v takovém případě by Apple nejspíše čelil za srovnávací reklamu žalobě.

Platformu nVidia Tegra 3 totiž obsahuje většina moderních tabletů a chytrých telefonů. Je tedy možné, že na soud by se obrátili také přímo výrobci konkurenčních přístrojů.

Co umí iPad 3

iPad 3 vypadá stejně jako předchozí verze, ale má vyšší výkon a řadu nových funkcí. Vylepšený je především displej, který je stejně velký jako u iPadu 2, ale nabízí výrazně vyšší rozlišení – 2048 x 1536 pixelů. Díky vyššímu rozlišení dokáže novinka zobrazit více detailů, což přijde vhod především při brouzdání na webu, prohlížení fotografií nebo při čtení knih.

Dalším vylepšením prošel vestavěný pětimegapixelový fotoaparát. Ten nově obsahuje obrazovou stabilizaci a dokáže natáčet Full HD video. Především zahraniční uživatelé pak ocení u novinky podporu rychlého mobilního internetu čtvrté generace. [celá zpráva]

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků