Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Ondřej Kořínek, Novinky

Hitem internetu byla v minulém měsíci témata týkající se astronomie. Kromě toho věnovali lidé v srpnu velkou pozornost také botanice a zoologii. Vyplývá to ze statistik největších internetových skokanů portálu Seznam.cz.

Ilustrační foto Foto: Ondřej Kořínek, Novinky
Internet v srpnu ovládla astronomie

„V srpnu bylo tento rok neobvykle teplé a jasné počasí, což uživatele internetu motivovalo k sledování noční oblohy. Vyplývá to ze Skokanů českého internetu, kde se v kategorii Praktické dotazy umístily na předních příčkách dotazy úplněk v srpnu a souhvězdí Orion, v kategorii Události, kauzy poté Perseidy 12. 8. 2013,“ uvedl Michal Sedláček, administrátor Seznam.cz Vyhledávání.

„Krom astronomie ale lidé na dovolené v přírodě vyhledávali i dotazy botanického či zoologického charakteru. V kategorii Ostatní tak nalezneme dotazy jako užovka královská, hřib koloděj, kajmanka supí, chlorofyl či síh maréna,“ konstatoval Sedláček.

Statistika internetových skokanů zachycuje dotazy, které byly v srpnu 2013 hledány mnohonásobně více, než tomu bylo v předchozím období. Jedná se tedy o dotazy, které odrážejí aktuální zájmy uživatelů o určitá témata, kauzy nebo produkty.

Kompletní výsledky jsou umístěny na stránkách skonani.seznam.cz. Nejzajímavější internetové skokany naleznete v následující tabulce.

Největší skokani - srpen 2013
Osobnosti
1.
Jiří Kopta
2.
Josef Pizinger
3.
Aneta Krejčíková
4.Eva Perkausová
Praktické dotazy
1.
Úplněk v srpnu 2013
2.
Hydrometeorologický ústav počasí radar
3.
Šumava ubytování
4.
Cermat státní maturita 2013 výsledky
Zábava, kulturní, společenské a sportovní akce
1.
Deep Purple Slavkov
2.
MS v atletice 2013 program
3.
Vuelta
4.
Litovelský otvírák 2013 program
TV pořady, filmy, seriály
1.
Tenkrát na Západě
2.
Cesty domů nové díly 2013
3.
Kdo přežije hrdinové proti padouchům
4.
Pelíšky
yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků