Hlavní obsah
Foto: Jitka Sobotková

Internet mimo špičku za paušál

Společnosti GTS a Český Telecom jako první operátoři přichází s paušálním zpoplatněním internetového připojení na klasických vytáčených linkách a ISDN, ale zatím jen v době mimo špičku.

Foto: Jitka Sobotková
Internet mimo špičku za paušál

Nová služba GTS s označením GTS Pohoda Doma nabízí volání přes volbu operátora a zároveň časově a ani datově neomezený přístup k internetu mimo špičku (19.00-7.00) a o víkendech za měsíční paušál 599 Kč (491 Kč bez DPH). V době špičky za internet zaplatíte 1,19 Kč za minutu během prvních desíti minut. Každá další minuta pak stojí 0,99 Kč s DPH.

Tarif GTS Pohoda Doma je doplňkovým programem, což znamená, že společně s ním platíte váš současný tarif u Telecomu. Internetový paušál nelze kombinovat s Home Mini.

S podobnou službou pod názvem Internet NaDoma přichází i Český Telecom. Uživatelé si budou moci vybrat dokonce ze tří tarifních programů:

Víkend ... 487 Kč měsíčně
Víkend + Noc (22-05 hod.) ... 609 Kč měsíčně
Mimo špičku (18-06 hod, víkendy a svátky) ... 731 Kč měsíčně

Pilotní projekt Internetu NaDoma bude zahájen 9.února a poběží 3 měsíce. Od března se chystá podobný paušál i pro ISDN linky. Trochu nepříjemné je však to, že délka připojení je omezena na 2,5 hodiny souvislého připojení. Následně se spojení přeruší a je nutné se znova připojit.

Tarif Mimo Špičku Českého Telecomu vychází oproti tarifu GTS o 132 korun měsíčně dráž, ale zase můžete na internet už o hodinu dříve, neboť špička končí už v 18.00 hodin.

GTS: Hovorné v rámci ČR

Ve špičce (7.00-19.00)
- místní hovory ... 1,49 Kč
- meziměstské hovory ... 1,99 Kč
- mobilní sítě ... 5,72 Kč

Mimo špičku
- místní hovory ... 0,89 Kč
- meziměstské hovory ... 0,89 Kč
- mobilní sítě ... 5,72 Kč

Uvedené ceny jsou minutové a zahrnují DPH 22 %.

V nejbližší době lze očekávat, že s podobnou nabídkou přijdou i další alternativní operátoři.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Související články

Výběr článků