Hlavní obsah
Ke studiu na vysoké škole se zájemci mohou hlásit až do poloviny srpna Foto: Nela Parmová

HRA: HighGrow - tak to tu ještě nebylo

Docela váhám, do které skupiny tuto hru zařadit. Má to být simulátor, ale docela připomíná budovatelskou strategii, nebo Tamagočiho, o nějž se budete starat. Jedno je ale jisté - ve skutečnosti se nesnažte napodobit, co hra ukazuje.

Ke studiu na vysoké škole se zájemci mohou hlásit až do poloviny srpna Foto: Nela Parmová
HRA: HighGrow - tak to tu ještě nebylo

Nebudeme tedy chodit kolem horké kaše a rovnou si povíme, že se jedná o pěstování kytek, ovšem ne ledajakých, ale rovnou o květinu, která v médiích přichází na přetřes docela často - o marihuanu.

Může se vám to líbit, můžete být rozzlobeni, ale to je asi tak všechno. Dříve, než naštvaně poběžíte podat trestní oznámení, vězte, že mnoho her vám umožňuje virtuálně prožít daleko horší trestné činy, ale přeci dnes už jen tak někoho nějaká ustřelená hlava nevzruší.

Dost ale moralizování, prostor zde vyměřený bude lépe využit povídáním o samotné hře. Nejprve se vše točí kolem výběru toho správného semínka. Každé má jiné vlastnosti a následná květinka vyžaduje jinou péči; to je ostatně zdokumentováno u bohatého popisu, který je samozřejmě v angličtině.

Jakmile máte zasazeno, musíte se o své tři květináče starat jako o jakékoli jiné rostlinky. Musíte je zalévat, hnojit, stříhat, starat se o osvětlení. Když si s něčím nebudete vědět rady, stačí zvolit nápovědu a hned přijde Rasta a la Jamaica a se vším vám poradí.

HighGrow je simulátor v reálném čase: neznamená to, že si vlastní marihuanu vypěstujete za jedno odpoledne, ale trvá to několik týdnů až měsíců. Přitom stačí program pustit jednou za několik dnů, postarat se o zálivku a hnojení.

Je tak zcela bez pochyb, že před sebou máme hru, která se v ničem nepodobá ostatním hrám a ač je to paradoxní, nejvíce asi připomíná už vzpomínaného Tamagočiho.

DOWNLOAD, homepage, 1 MB, 9/10

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků