Hlavní obsah
ilustrační foto Foto: Jiří Smutný

Hardware 7/2005: Ovladače urychlující hardware NVIDIA

Pravidelný servis magazínu Hardware vám přináší nové ovladače pro hardware NVIDIA a VIA. Nechybí ani čtenářské tipy-triky-komentáře.

ilustrační foto Foto: Jiří Smutný
Hardware 7/2005: Ovladače urychlující hardware NVIDIA

Dnes vás v magazínu Hardware opět čeká aktuální servis ovladačů a čtenářské tipy, triky, komentáře. V příštím čísle již avizovaná hardwarová poradna.

Servis: NVIDIA a VIA

:: NVIDIA ForceWare 71.81 2000/XP
Neoficiální, ale přece certifikované... Tak by se daly nazvat nové ovladače pro grafické karty s čipy NVIDIA, které se minulý týden objevily na internetu. Pokud je chcete vyzkoušet, můžete si je stáhnout ODTUD.

:: NVIDIA nForce v6.31 2000/XP
Z podobného zdroje opět pocházejí prověřené ovladače, a opět pro hardware značky NVIDIA, tentokrát ovšem pro základní desky s čipovými sadami nForce (snad kromě nForce 4). Pokud tedy nechcete čekat na oficiální uveřejnění na stránkách výrobce, můžete štěstí zkusit ZDE.

:: NVIDIA nForce RAID v5.06 2000/XP
A do třetice NVIDIA, tentokrát s driverem pro zlepšení funkčnosti řadiče disků RAID. Zdroj je opět neoficiální, ovšem díky značce ASUS mnohem spolehlivější. Stahovat je možné ODTUD.

:: VIA Vinyl Audio Codec v5.80c
A opět potěším majitele základních desek VIA s méně kvalitními integrovanými zvukovými čipy AC97. Snad se jim kvalita díky TĚMTO ovladačům zvýší...

:: VIA USB 2.0 v2.60
A opět něco pro fanoušky značky VIA - nový ovladač pro USB 2.0 si mohou stáhnout ODTUD.

:: Další ovladače
Z dnešního servisu je to vše. Seznam dalších aktuálních ovladačů (kromě dnes uvedených) naleznete v kompletním přehledu ve 2.4. a 6. čísle magazínu Hardware.

Zdrojem odkazů pro náš aktuální servis je magazín PEGASoft.cz.

Tipy, triky, komentáře: AUTOEXEC.NT podruhé

:: Re: Re: HW poradna
Čtenář Petr Hrubý se ohradil proti minule zveřejněnému tipu ohledně problémů se souborem AUTOEXEC.NT z lednové Hardwarové poradny: "Bohužel pouhé překopírování souboru AUTOEXEC.NT z c:\windows\repair\AUTOEXEC.NT do c:\windows\system32\AUTOEXEC.NT většinou nestačí. Soubor se s největší pravděpodobností opět smaže a nikam by to nevedlo. Důvod je prostý - na PC je nějaký spyware, v tomto případě je to nejčastěji Windows AdControl, který má dokonce i odinstalování. Doporučuji zjistit a vymazat veškerý spyware (nejlépe pomocí programů Spybot S&D a Ad-Aware). Na stránce Spyware je to poměrně dobře popsané. Až po odstranění Spywaru doporučuji překopírovat soubor AUTOEXEC.NT."


:: Napište nám!
Pokud chcete ostatním čtenářům sdělit své tipy, triky, nebo komentáře, máte jedinečnou možnost. Napište nám je na adresu inHardware@seznam.cz, přičemž nejzajímavější e-maily zveřejníme. Nezapomeňte, že vaše podněty musí být z oblasti hardwaru, případně softwaru, který s hardwarem přímo souvisí (ovladače, testovací programy apod.).

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků