Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Kim Kyung Hoon, Reuters

Fujifilm zažaluje Xerox kvůli odstoupení od dohody o spojení

Japonská společnost Fujifilm Holdings plánuje zažalovat amerického výrobce kopírek a tiskáren Xerox kvůli jeho odstoupení od dohody o spojení v hodnotě 6,1 miliardy dolarů (zhruba 133 miliard Kč). Uvedl to provozní ředitel japonského podniku Kendži Sukeno.

Ilustrační foto Foto: Kim Kyung Hoon, Reuters
Fujifilm zažaluje Xerox kvůli odstoupení od dohody o spojení

Společnosti Fujifilm a Xerox koncem ledna ohlásily dohodu, podle které se měl jejich společný podnik Fuji Xerox spojit s firmou Xerox. Společnost Fujifilm pak měla ve sloučeném podniku s názvem New Fuji Xerox získat většinový podíl.

Firma Xerox však začátkem tohoto týdne oznámila, že se od dohody rozhodla odstoupit. Proti dohodě se stavěli investoři Carl Icahn a Darwin Deason, kteří dohromady vlastní zhruba 15 procent Xeroxu. Dohoda podle těchto investorů Xerox podhodnocovala.

Společnost Fujifilm odchod Xeroxu od dohody okamžitě podrobila kritice a označila jej za „jednostranné rozhodnutí“. „V současnosti hovoříme s právníky o harmonogramu pro podání žaloby. Plánujeme se obrátit na soud co nejdříve,“ prohlásil Sukeno. Fujifilm se podle něj domnívá, že Xerox neměl právo dohodu jednostranně ukončit.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků