Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Philippe Wojazer, Reuters

Francie se mění v cloudovou velmoc. Atos koupí konkurenční Syntel za 80 miliard

Francouzská technologická společnost Atos se dohodla na převzetí amerického konkurenta Syntel za zhruba 3,6 miliardy dolarů (téměř 80 miliard Kč). Oznámily to podle agentury Reuters firmy. Akvizice je součástí plánu společnosti Atos rozšířit nabídku produktů a geografickou působnost.

Ilustrační foto Foto: Philippe Wojazer, Reuters
Francie se mění v cloudovou velmoc. Atos koupí konkurenční Syntel za 80 miliard

Nejrůznější cloudové služby se těší v poslední době nebývalé popularitě. Uživatele láká především to, že mohou k datům uschovaným na vzdáleném úložišti přistupovat prakticky odkudkoliv, a to z chytrých telefonů, počítačových tabletů i klasických telefonů.

A to je pravděpodobně jeden z hlavních důvodů, proč se Atos odhodlal k miliardové akvizici. Francouzskému podniku to dovolí lépe konkurovat velkým společnostem, jako jsou Microsoft, Amazon či například Oracle.

Napojení na významné americké firmy

Atos akvizicí získá napojení na některé významné americké firmy, jako American Express, State Street Bank a Federal Express. Ty jsou třemi největšími zákazníky Syntelu a na jeho loňských příjmech měly podíl zhruba 45 procent, píše list The Wall Street Journal.

Atos je předním světovým poskytovatelem technologických služeb, včetně infrastruktury, cloudových aplikací a zpracování plateb. Jeho tržní kapitalizace činí 13 miliard eur (336 miliard Kč) a je zhruba pětkrát větší než Syntel. Obě společnosti poskytují služby firmám z oblasti biologie, finančních služeb, zpracovatelského průmyslu, maloobchodu a telekomunikací a obě se zaměřují na Severní Ameriku a Evropu.

Čistý zisk společnosti Atos v loňském roce stoupl o 11 procent na 601 miliónů eur a příjmy o 2,3 procenta na 12,7 miliardy eur. Syntel loni vykázal zisk 166,3 miliónu USD a příjmy 923,8 miliónu USD.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků