Hlavní obsah
Demonstrace v Barmě proti armádnímu puči Foto: Uncredited, ČTK/AP

Facebook zablokoval přístup barmské armádě

Společnost Facebook ve čtvrtek oznámila, že barmské armádě s okamžitou účinností zablokovala přístup ke stejnojmenné sociální síti a na Instagram. Informovala o tom agentura Reuters. Stalo se tak v atmosféře demonstrací proti vojenskému puči z 1. února.

Demonstrace v Barmě proti armádnímu puči Foto: Uncredited, ČTK/AP
Facebook zablokoval přístup barmské armádě

„Události po převratu z 1. února, včetně násilí se smrtelnými následky, uspíšily nutnost tohoto zákazu,” uvedla společnost Facebook. Domnívá se, že umožňovat barmské armádě, aby mohla dál využívat sociální sítě Facebook a Instagram, s sebou nese příliš velká rizika.

Facebook také odřízne komerční společnosti napojené na barmskou armádu od možnosti zadávat reklamu na svých platformách.

Představitelé vojenské junty převrat odůvodňují tím, že listopadové volby, které přinesly drtivé vítězství Národní ligy pro demokracii nositelky Nobelovy ceny za mír Do Aun Schan Su Ťij, provázely podvody. Su Ťij byla stejně jako prezident a většina hlavních představitelů její strany zatčena.

Během demonstrací proti puči zemřeli nejméně tři jejich účastníci a jeden policista. Zásahu do hlavy podlehla devatenáctiletá studentka z metropole, která se snažila ukrýt za autobusovou zastávkou. Dva lidé byli zastřeleni v druhém největším městě Mandalaj.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků