Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Eraldo Peres, ČTK/AP

Facebook spotřebuje stejně elektřiny jako 340 000 domácností

V loňském roce spotřeba sociální sítě Facebook činila 2,46 miliónů megawatthodin, což odpovídá roční spotřebě asi 340 000 amerických domácností. Z celkového objemu šlo 95 procent na napájení datových center, uvedl server Gizmodo. Podnik nyní hledá nové cesty, jak fungovat výhradně prostřednictvím obnovitelných zdrojů.

Ilustrační foto Foto: Eraldo Peres, ČTK/AP
Facebook spotřebuje stejně elektřiny jako 340 000 domácností

"Facebook spotřebuje absolutně obludné množství energie," uvedl technologický web Gizmodo. Reagoval tak na zprávu této sociální sítě, že chce do konce roku 2020 běžet výhradně na energii z obnovitelných zdrojů. Také chce do stejného termínu snížit své emise skleníkových plynů o 75 procent.

Facebook uvádí, že už v roce 2017 se dostal na 51procentní pokrytí spotřeby energií z obnovitelných zdrojů, čímž o rok předběhl svůj vlastní cíl z roku 2015. Kalifornská firma si pro svůj provoz nechává stavět množství větrných a solárních elektráren. Loni bylo druhým největším zdrojem energie Facebooku uhlí, které pokrylo 18 procent spotřeby, následováno jádrem a zemním plynem.

Letos se podle Gizmodo tento mix dále převažoval ve prospěch obnovitelných zdrojů a tento trend má pokračovat "vyčištěním" provozu datového centra v Prineville v Oregonu. To má aktuálně na svědomí největší uhlíkovou stopu ze všech center Facebooku, firma však připravuje několik zelených elektráren v Oregonu a Utahu, které mají situaci zlepšit.

Co se týče emisí, loni Facebook vyprodukoval 979 000 tun oxidu uhličitého, uvádí firemní zpráva. Toto množství odpovídá asi 213 000 automobilů.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků