Hlavní obsah
Pamětní deska Foto: Jiří Cysař

Do správy domén .cz pronikne na podzim konkurence

Do správy internetových domén pod národní doménou .cz pronikne letos na podzim konkurence.

Pamětní deska Foto: Jiří Cysař
Do správy domén .cz pronikne na podzim konkurence

Během září by mělo sdružení pro správu domén CZ.NIC přejít na nový systém, který umožní spravovat domény více subjektům. Systém dodá společnost Pragonet, která koncem loňského roku zvítězila ve výběrovém řízení, uvedli zástupci CZ.NIC na dnešním setkání s novináři.

"Cílem je, aby CZ.NIC již nebyl kontaktní osobou pro zákazníky a aby si zákazníci mohli vybrat," uvedl Petr Král z CZ.NIC.

Podle Pavla Rosendorfa z CZ.NIC by se správou domén mohlo zabývat zhruba deset subjektů. Náklady sdružení by po realizaci projektu měly klesnout zhruba o třetinu.

Zájemci o provádění registrace domén si budou moci od CZ.NIC převést již registrované domény, které budou spravovat pro své klienty. Registrátoři si zároveň budou určovat cenu, za kterou budou domény spravovat. Velkoobchodní cenu pro registrátory bude určovat CZ.NIC.

Pragonet uzavřel s CZ.NIC smlouvu na čtyři roky. V rámci kontraktu dodá software i počítačové vybavení a bude provozovat centrální registr domén.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků