Hlavní obsah
23. ročník Letní školy klasických studií se uskuteční v broumovském klášteře. Foto: Kateřina Ostradecká

Co umí vaše PC 17/2004 - Vytvořte si podpis v MS Outlooku!

Seriál plný rad pro vaše programy a internetovou poradnu vám Novinky.cz přináší každý čtvrtek. Dnešní díl obsahuje návod, jak si vytvořit podpis v Outlooku...

23. ročník Letní školy klasických studií se uskuteční v broumovském klášteře. Foto: Kateřina Ostradecká
Co umí vaše PC 17/2004 - Vytvořte si podpis v MS Outlooku!

Píšete často e-maily a nebaví vás, dokola se podepisovat, vypisovat své kontaktní údaje, pozici či dokonce ještě adresu společnosti? Pak mám pro vás řešení. Všechny tyto důležité informace si můžete uložit do tzv. podpisu, ten přidružíte s určitým e-mailovým účtem a již při následujícím posílání elektronické zprávy, se vám tyto údaje do textu vyplní automaticky. Na vás tedy zbude jen napsat frázi typu S pozdravem apod., pokud jste si ji neuložili k podpisu také.

Kde a jak podpis nastavit?

1) Spusťte vás poštovní program, v tomto případě MS Outlook (tuto funkci umí určitě ale i spousta jiných poštovních programů).
2) V menu klikněte na tlačítko Nástroje a z otevřené nabídky vyberte Možnosti.
3) Zde přejděte na záložku Formát pošty.

4) V poslední třetí části dialogového okna naleznete tabulku pro nastavení podpisu.
Vyberte podpis pro účet = Umožňuje určit podpisy, které budou přidruženy k jednotlivým e-mailovým účtům.
Podpis v nových zprávách = Umožňuje určit, který podpis bude použit v odchozích zprávách. Podpis můžete změnit, jakmile začnete zprávu psát.
Podpis v odpovědích a zprávách předávaných dál = Umožňuje určit, zda mají odpovědi a zprávy předávané dál obsahovat váš podpis.
5) Vzhledem k tomu, že ale ještě žádný podpis nemáte, klikněte na tlačítko Podpisy.
6) Zde pak zvolte Nový. Zadejte jeho název a potvrďte Další.

7) Vyplňte svůj podpis a vše odsouhlaste kliknutím na tlačítko Dokončit.

Jak posílat dotaz?

Své dotazy můžete zasílat e-mailovou zpávou na adresu mar.betka@wo.cz s tím, že do předmětu této zprávy je NUTNÉ uvést slovo PORADNA. Popřípadě stačí kliknout na nadpis PORADNA, který je v každém díle, a adresa i předmět se vám vyplní sám.

Jak odpovědět na dotaz?

Stačí, pokud kliknete na nezodpovězený dotaz, tím se spustí váš poštovní program a vy budete moci zaslat odpověď na daný problém. Pokud nemáte nastaveného poštovního klienta, odpovědi můžete zasílat na e-mailovou adresu mar.betka@wo.cz, přičemž do předmětu zprávy, prosím, uveďte vždy Poradna - Odpověď xx (kde xx je číslo dotazu). Pokud bude vaše rada řešit aktuální problém čtenáře, bude po zpracování zařazena jako Vyjádření. Pokud již byl dotaz zařazen v dalším díle do kategorie zodpovězené dotazy a vy přesto chcete zaslat další doplňující radu, můžete. Ale učiňte tak již na adresu daného tazatele, která je u každého zodpovězeného dotazu uvedena.

Zodpovězené dotazy

Dotaz 82:
(sBird@email.cz)

Dobrý den,

prosím o radu. Mám v počítači DVD mechaniku, která donedávna přehrávala filmy bez problémů. Nyní, když vložím do mechaniky DVD je nedokáže rozpoznat a chová se jako by byla prázdná. Toto se stává především u novějších filmů.

Pavel

Vyjádření: Doporučuji, abyste tuto DVD mechaniku rozebral (buďto sám nebo svěřil odbornému servisu), a jemným hadříčkem vyčistil laserovou čočku. Pak by mělo vše fungovat bez problémů.

Dotaz 83:
(uzlik@email.cz)

Dobrý den,

používám IE 5.5 a v menu Nástroje - Možnosti mi zmizelo několik záložek, např. Obecné. Nemohu si nyní nastavovat domovskou stránku apod. Snažil jsem se IE opravit, ale neúspěšně. A odinstalovat nelze. A přeinstalovat lze pouze novou verzí, ale problém zůstane. Poradíte mi co s tím?

Děkuji, Milan Uzel

Vyjádření: Frank Ridkosil: "Pravděpodobně váš počítač byl hijack-ován reklamním softwarem. Doporučuji si stáhnout zdarma http://www.safer-networking.org/index.php?page=mirrors SpyBot - Search and Destroy software, který vám pomůže počítač vyčistit. Vím, že tento software je přeložen i do češtiny, ale bohužel neznám URL."

Dobrý den,

prosím o radu. Mám notebook s XP Home a nefungujou mi hry v MS-DOS. Když je nainstaluji a spustím, stále mi titulní strany hry běhají od shora dolů. Kamarád má taky XP HOME a stejné hry mu na něm fungují.

Děkuji, Alena

Vyjádření: Zkuste na spouštěcí soubor hry kliknout pravým tlačítkem myši, z otevřené nabídky zvolit Vlastnosti, zde přejít na záložku Kompatibilita a zde to nastavit tak, aby to odpovídalo danému programu. Nevím co přesně za hry spouštíte. Pak by to mělo fungovat.

Dotazy k vyjádření

Dobrý den,

líbí se mi Vaše články o nových ovladačích pro PC. Jen bych chtěl poprosit o radu, jaký je správný postup inovace ovladače základní desky. To bývá pro běžného uživatele někdy neřešitelný problém. Já bych si rád obnovil ovladač na desce, ale chci se vyhnout problémům. Mám VIA KT333 MSI desku.

Předem děkuji a jsem s pozdravem,
Bc. Tomáš Kabát

Dobrý den,

mám na svém notebooku nainstalovány XP HOME EDITION. Z internetu jsem si stáhl a nainstaloval ACDSee 4.0 a potom ještě do toho češtinu. Po restartu počítače, když kliknu na kteroukoliv ikonu na monitoru či na spouštěcí soubor ve WinComu 5.0 ( ten se mi podařilo spustit až po několikerém obcházení ikon atd...), se mi nespustí program který chci ( word, exel, Callida...), ale naskočí ACDSee. Zřejmě se přepsaly všechny soubory na to, aby je spouštěl program ACDSee 4.0.
1/ Proč to udělal?
2/ Jak se toho zbavit?
Návrh našeho správce sítě "format C" mne netěší...!!!

Děkuji za pomoc,
Antonín Janota

Mám dotaz, pokaždé když mi startují XP, tak mi nastartuje i přehrávač Mediaplayer. Takže po každém startu ho musím vypínat. Poradíte??

Děkuji Pavel

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků