Hlavní obsah

Co umí vaše PC 04/2004 - Nestahujte víc než musíte!

Dnes bych částečně navázal na minulý díl, jenž se týkal spamu. Každému z vás se určitě stalo, že obdržel e-mail (byť se nejednalo o nevyžádanou poštu), který obsahoval velmi objemnou přílohu (třeba 1,5 MB). Ovšem po stažení jste zjistili, že se jedná o naprosto nepotřebný soubor a tak jste e-mail pouze smazali...

Co umí vaše PC 04/2004 - Nestahujte víc než musíte!

Pokud máte pevné a rychlé připojení, tak vám to asi nevadí, pouze zmáčknete Delete. Ale připojujete-li se třeba pomocí modemu, pak vám každá takováto zpráva může zabrat třeba i 10 minut, což už je značně obtěžující, když ani nevíte co je uvnitř.

Existuje řešení?

Řešení z této situace je poměrně jednoduché - stačí používat stahování záhlaví e-mailů v Microsoft Outlook XP. Při práci s vaším e-mailem si můžete vybrat, zda chcete stáhnout záhlaví zpráv nebo celé zprávy včetně příloh. Jakmile je zpráva stažena z e-mailového serveru, je z něj ve výchozím nastavení odstraněna, aby bylo uvolněno místo ve vaší e-mailové schránce pro další zprávy. Zvolíte-li, že se má stahovat pouze záhlaví (tzn. souhrnné informace sloužící k určení, zda chcete celou zprávu ze serveru stáhnout, zkopírovat nebo odstranit), Outlook stáhne pouze tyto informace: Předmět, Od, Přijato, Důležitost, Příloha a Velikost. Z těchto informací pak vyhodnotíte, co chcete se zprávou dělat a dvojím poklepáním na ní to určíte (systém nabídne možnosti).

Jak to nastavit?

Pouze pro konkrétní danou zprávu:
Po spuštění Outlooku klikněte na panel Nástroje, přejděte na příkaz Odeslat a přijmout a pak na příslušný účet a klepněte na příkaz Stáhnout záhlaví.

Automaticky pro všechny zprávy:
1) Po spuštění Outlooku klikněte na panel Nástroje, přejděte na příkaz Odeslat a přijmout, potom na příkaz Nastavení pro odesílání a přijem a klepněte na příkaz Definovat skupiny pro odesílání a přijímaní.

2) V poli Název skupiny vyberte skupinu obsahující účet POP3. Zřejmě jste ale vlastní skupiny pro odesílání a přijímaní nevytvořili, proto zde budete mít na výběr pouze jedinou možnost Všechny účty.

3) Pak klikněte na tlačítko Upravit.

4) Po levé straně jsou zobrazeny vaše e-mailové účty, nastavení můžete provést pro každý zvlášť. Ve skupinovém rámečku Možnosti složky nyní máte na výběr, zda chcete stáhnout pouze záhlaví a nebo stáhnout celou položku včetně příloh. Osobně doporučuji zvolit možnost Stáhnout celou položku včetně příloh a k tomu zatrhnout i Stáhnout pouze záhlaví u položek větších něž a nastavit 50-100 kB.

5) Vaše změny odsouhlaste OK.

Jak posílat dotaz?

Své dotazy můžete zasílat e-mailovou zpávou na adresu mar.betka@wo.cz s tím, že do předmětu této zprávy je NUTNÉ uvést slovo PORADNA. Popřípadě stačí kliknout na nadpis PORADNA, který je v každém díle, a adresa i předmět se vám vyplní sám.

Jak odpovědět na dotaz?

Stačí, pokud kliknete na nezodpovězený dotaz, tím se spustí váš poštovní program a vy budete moci zaslat odpověď na daný problém. Pokud nemáte nastaveného poštovního klienta, odpovědi můžete zasílat na e-mailovou adresu mar.betka@wo.cz, přičemž do předmětu zprávy, prosím, uveďte vždy Poradna - Odpověď xx (kde xx je číslo dotazu). Pokud bude vaše rada řešit aktuální problém čtenáře, bude po zpracování zařazena jako Vyjádření. Pokud již byl dotaz zařazen v dalším díle do kategorie zodpovězené dotazy a vy přesto chcete zaslat další doplňující radu, můžete. Ale učiňte tak již na adresu daného tazatele, která je u každého zodpovězeného dotazu uvedena.

Zodpovězené dotazy

Zdravím,
prosím Vás o radu, mám Win. XP a když chceme počítač vypnout klasicky- nabídka start, vypnout tak se počítač restartuje, musíme dát počítač usnout a vše se ukončí, nemůže se s počítačem nic stát? Jak počítač nastavit aby se vypínal tak jak má. děkuji Šárka

Vyjádření: Ne s počítačem se nemůže nic stát, je to klasické volba Úsporní režim. Doporučuji se podívat v Ovládacích panelech na Možnosti napájení. Pokud zvolíte Start-Vypnout počítač-Vypnut, tak by se měl opravdu vypnout. Pokud se restartuje, tak počkejte na naběhnutí velikosti RAM a vypněte ho klasicky tlačítkem.

Kterak lze přenastavit ve Windows XP požadavek přerušení? Děkuji

Vyjádření: Domnívám se, že při konfliktu zařízení by vám tato volba měla být umožněna.

Dotaz 45:
(DRenat@cpoj.cz)

Po přečtení článku "Ve windows každý zvlášť" jsem tak dlouho zkoušel možnosti, jak využít účty až došlo k této situaci. Přihlásil jsem se na své jméno - s právy administrátora a zakázal účet hlavního administrátora (aby nedošlo ke zneužití a nezobrazoval se při přihlášování) a potom jsem svůj vlastní účet změnil na uživatele. Tím došlo k totálnímu zablokování Windows XP. Existuje možnost jak z toho? Ani přeinstalování windows není možné bez práv adm., ani návrat do předchozího stavu.

Za pomoc děkuji

Dušan Renát
Znojmo

Vyjádření: Z diskuze v díle 03: "Už jsem se dlouho tak dobře nezasmál. Jestli nemáš na HD důležitá data, tak strč CD do mechaniky, dej odstranit oddíl(partition) se starými WinXP, vytvoř nový oddíl a nainstaluj XP znova. Jestli máš na HD důležitá data tak nabootuj z diskety do DOSu, použij NTFS4Dos a data zálohuj. Dále podle předcházejícího popisu. Enjoy". "Taky by Ti mohlo pomoct toto. Pokud muzes v XP dat odhlasit, tak to dej. Pak zmackni 2x CTRL+ALT+DEL. Melo by se ukazat dialogovy okno pro prihlaseni. Napis tam ADMINISTRATOR. Heslo tam dej takovy jaky sis zvolil pri instalaci WinXP. Je taky mozny ze tam zadny nemas. Pokud se Ti podari dostat dal, tak muzes upravit vlastnosti uzivatelskeho uctu a zmenit ho zas na "SPRAVCE". Pak uz je to jasny...".

Dotazy k vyjádření

Dobrý den,
mám problém s 16 bitovými aplikacemi.Pokaždé když nějakou spustím tak to na píše chybu: 16bitový podsystém MS-DOS (a myslím,že i 16bitový podsystém Windows) pak tu cestu k souboru co jsem pustil dále NTVDM CPU obsahuje neplatnou instrukci a nakonec nějaký čísla.
Mám Windows XP.
Díky

Nazdarek,

zajimalo by me jake je rozdil mezi Creative SB Live! a Live digital? Na strankach Creativu jsou totiz tyto 2 druhy ovladacu...

Diky..

Vazeny pane,
dovolim si Vam podekovat za Vasi praci (klavesove zkratky), moc jste mi pomohl.
Snad ode mne nebude prilisna troufalost, kdyz Vas poprosim o informaci, zda existuje i zkratka pro znak "suma" - (takove divne E), kterou dost casto pouzivam v textu (ve Wordu).
Jeste jednou se omlouvam za dotaz.
Dekuji.
Zdravi - Pech

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků