Hlavní obsah
Útoky hackerů jsou v Číně hodně oblíbené. Ilustrační foto. Foto: Profimedia.cz

Čína uzavřela jeden z největších serverů pro výcvik hackerů

Server, který je označován za největší středisko pro výcvik hackerů v Číně, uzavřely místní úřady. V souvislosti s tím skončili také nejméně tři lidé ve vazbě. Oznámily to v pondělí místní sdělovací prostředky.

Útoky hackerů jsou v Číně hodně oblíbené. Ilustrační foto. Foto: Profimedia.cz
Čína uzavřela jeden z největších serverů pro výcvik hackerů

Internetový server Black Hawk Safety Net uživatele za poplatek učil hackerské techniky a poskytoval jim ke stažení škodlivé programy, uvedla policie, kterou cituje list Wuhan Evening News. Server byl údajně odhalen a uzavřen už v loňském roce a list neuvedl, proč se informace dostala na veřejnost až nyní.

Hackerské útoky z Číny si získaly mezinárodní pozornost po útoku na e-mailové schránky čínských aktivistů za lidská práva, jež jsou umístěny na serverech Googlu.V souvislosti s tím Google pohrozil, že opustí bohatý čínský trh. Peking účast na hackerských útocích proti Googlu popřel. [celá zpráva]

Útoky hackerů jsou v Číně hodně oblíbené; útočníci k nim používají různé adresy a servery včetně těch, které jsou na Tchaj-wanu či jiných místech. To znesnadňuje zjištění a prokázání, zda a kým jsou případné soustředěné útoky na jeden cíl koordinovány, píše agentura Reuters.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků