Hlavní obsah
Do startu veletrhu CES 2019 zbývá pár dní. Foto: mif, Novinky

CES 2019: Největší počítačový veletrh na světě je na spadnutí

Už pouhých pár dní zbývá do startu největšího veletrhu spotřební a výpočetní techniky na světě. CES 2019 se bude konat tradičně v americkém Las Vegas, vystoupí na něm desítky předních světových odborníků a ukážou se desetitisíce nových produktů.

Do startu veletrhu CES 2019 zbývá pár dní. Foto: mif, Novinky
CES 2019: Největší počítačový veletrh na světě je na spadnutí

Veletrh CES 2019 oficiálně startuje pro širokou veřejnost až v úterý 8. ledna. Dny pro novináře nicméně budou probíhat už o dva dny dříve, prvních oznámení bychom se tedy měli dočkat už v neděli.

Novinky.cz nebudou na veletrhu chybět a stejně jako v loňském roce budou přinášet informace o těch nejzajímavějších technických vymoženostech přímo z Las Vegas. S ohledem na velký časový posun ale první novinky přineseme až v průběhu pondělí.

Známé společnosti, zvučná jména

Mezi vystavovateli nebudou chybět přední světové značky – například Bosch, BYTON, Continental Automotives, Faurecia, Hisense, Hyundai, iFLYTEK, Intel, LG Electronics, Living in Digital Times, Monster, Procter & Gamble, Panasonic, Qualcomm, Samsung, Schaeffler, Sony, TAITRA, TCL, Toyota, Valeo, WWE a ZF.

Na akci vystoupí také velmi zajímaví řečníci. Americká ministryně dopravy Elaine L. Chao rozebere změny způsobené revolucí v transportu – zejména drony a samořiditelné vozy. Samořiditelným vozům se bude věnovat i další řečník – John Krafcik, CEO společnosti Waymo.

Velmi očekávané je například vystoupení Johna Donovana, CEO telekomunikačního giganta AT&T Communications. Přestože tento operátor na tuzemském trhu nepůsobí, představí jeho šéf hlavní přednosti nového mobilního standardu 5G, jeho dopad na robotiku a virtuální a rozšířenou realitu.

Největší technologická akce 

Brány hlavního výstaviště Las Vegas Convention Center zůstanou otevřené až do pátku 11. ledna. CES každoročně přiláká statisíce návštěvníků, v prostoru o rozloze 830 000 m2 se bude prezentovat na 4500 vystavovatelů. Na veletrhu se objeví to nejzajímavější z technologií včetně nejnovějších řešení v oblastech jako umělá inteligence, rozšířená a virtuální realita, chytrá domácnost, města a další.

Veletrh pořádá asociace Consumer Technology Association (CTA), která dříve vystupovala pod zkratkou CEA. Jde o největší akci svého druhu. Přehled technických vychytávek, které byly k vidění v loňském roce, naleznete v jednom z našich dřívějších článků. [celá zpráva]

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků