Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Ondřej Kořínek, Novinky

Britský operátor EE znovu zavede roamingový poplatek za volání v Evropě

Britský mobilní operátor EE od příštího roku znovu zavede roamingový příplatek za telefonování v jiných evropských zemích. Firma vlastněná britskou telekomunikační společností BT to uvedla ve svém sdělení. Dříve přitom stejně jako ostatní britští operátoři tvrdila, že se po brexitu k takovému kroku nechystá, připomněla agentura AP.

Ilustrační foto Foto: Ondřej Kořínek, Novinky
Britský operátor EE znovu zavede roamingový poplatek za volání v Evropě

Zrušení roamingu v červnu 2017 ušetřilo britským turistům a jiným cestovatelům miliony liber na poplatcích za používání chytrých telefonů v evropském zahraničí.

EE uvedla, že poplatek budou muset od ledna 2022 platit zákazníci, kteří se zaregistrují po 7. červenci. Za volání, posílání textových zpráv a využívaní dat ve 47 evropských zemích s výjimkou Irska jim firma bude denně účtovat dvě libry (necelých 60 Kč). Svůj záměr společnost odůvodnila tím, že tak chce „podpořit investice” v Británii.

V dohodě o odchodu Británie z Evropské unie se o bezplatném roamingu nic nepraví. Londýn, který se do začátku tohoto roku de facto řídil stále unijními pravidly, uvedl, že nedokáže zabránit evropským mobilním operátorům, aby britským společnostem neúčtovali roamingové poplatky za využívání jejich sítí a že oni mohou tuto zátěž přenést na zákazníky.

Ostatní britští mobilní operátoři O2, Vodafone a Three ale na konci roku 2020, kdy přestalo platit přechodné pobrexitové období, také říkali, že znovuzavedení poplatku za roaming nemají v plánu. Jestli budou příklad EE následovat, zatím není jasné.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků