Hlavní obsah

Autorka Harryho Pottera odhalila tajemný projekt Pottermore

Autorka příběhů o Harrym Potterovi J. K. Rowlingová odhalila svůj projekt Pottermore, který na internetu budil velikou pozornost. Na čtvrteční tiskové konferenci oznámila, že nově budou příběhy nejslavnějšího kouzelníka na svět prodávány i v elektronické podobě, všech sedm knih bude ke stažení na internetové stránce Pottermore.com. Zároveň uvedla, že další díl Potterových příběhů nechystá a ani to nemá v plánu.

Autorka Harryho Pottera odhalila tajemný projekt Pottermore

"S Harrym jsem skončila... Neplánuji další příběh. Jsem si celkem jistá, že co se týče knih, skončila jsem. Ale byla to zábava," řekla spisovatelka.

Internetová stránka by měla být spuštěna 31. července. Knihy budou k dispozici ve formátu audioknih a elektronických knih ve vícero jazycích.

"Podle mého názoru pokrok nelze zastavit," prohlásila k elektronické podobě knih Rowlingová. "Elektronické knihy jsou tu a zůstanou tu. Podstatně později než mnoho jiných lidí jsem si poprvé stáhla elektronickou knihu a je to skvělé na cestování a zvlášť pro děti. Proto jsem nadšená, že Harryho můžu přivést do tohoto média," řekla novinářům.

Projekt Rowlingová představila i v nahrávce na serveru YouTube.com, kde rovněž poděkovala čtenářům za věrnost a děkovné dopisy. Poslední příběh kouzelnického učně Harry Potter - Relikvie smrti byl vydán v roce 2007.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků