Hlavní obsah
Ilustrační foto. Foto: Arnd Wiegmann, Reuters

Australský úřad viní Google z poskytování zavádějících informací

Australská komise pro ochranu hospodářské soutěže a spotřebitele (ACCC) v pondělí obvinila americkou internetovou společnost Google, že poskytovala uživatelům zavádějící informace, aby je přiměla odsouhlasit využití jejich osobních údajů k cílené reklamě. Informovala o tom agentura Reuters.

Ilustrační foto. Foto: Arnd Wiegmann, Reuters
Australský úřad viní Google z poskytování zavádějících informací

Podle soudních dokumentů komise tvrdí, že Google řádně neinformoval uživatele o tom, že v roce 2016 začal spojovat osobní údaje z účtů u svých služeb s aktivitami uživatelů na jiných webových stránkách. Zkombinované údaje pak využíval k podpoře svých reklamních aktivit. „Tato změna znamenala pro Google spoustu peněz,“ uvedl předseda komise Rod Sims. „Tvrdíme, že toho dosáhli zavádějícím způsobem,“ dodal.

Změna podle komise umožnila společnosti Google spojit internetové aktivity milionů uživatelů s jejich jmény a identitami, což výrazně posílilo její pozici na trhu. „Domníváme se, že Google poskytl australským uživatelům zavádějící informace o tom, co plánoval dělat s velkými objemy jejich osobních údajů, včetně internetových aktivit na stránkách, které nejsou spojené s Googlem,“ uvedl Sims.

Komise mimo jiné požaduje, aby firmě byla vyměřena pokuta. Společnost Google nicméně tvrdí, že změna byla dobrovolná a že souhlas od uživatelů žádala zřetelným a snadno pochopitelným způsobem. „Pokud uživatel nesouhlasil, žádnou změnu z hlediska našich produktů a služeb nepocítil,“ uvedl mluvčí firmy. Dodal, že podnik hodlá svůj postoj hájit.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků