Hlavní obsah

Asustek čeká zásadní změna, společnost se rozdělí

Jeden z největších výrobců elektroniky chystá k prvnímu dni roku 2008 velké změny v organizaci. Společnost se má rozdělit na tři divize s cílem zvýšit efektivitu a usnadnit řízení zakázek.

Asustek čeká zásadní změna, společnost se rozdělí

Značku ASUS známe především z výroby základních desek, notebooků nebo síťových prvků. Málokdo však ví, že Asustek Computer, jak se společnost ve skutečnosti jmenuje, vyrábí také konzole PlayStation 3 pro japonský gigant SONY nebo počítačové zdroje.

 ASUS se rozhodl pro oddělení dvou divizí pracujících jako OEM výrobci, tedy jako výrobce pro třetí stranu, například zmíněnou SONY. Třetí divize bude dál vyrábět produkty pod značkou ASUS jako doposud.

 Asustek tak následuje společnost Acer, která v nedávné minulosti oddělila část zabývající se prodejem značkových sestav od OEM výroby. I důvody jsou podobné - snaha zvýšit efektivitu ohromného kolosu.

 I jména pro nové firmy jsou již známá. Větší z nich s předpokládaným obratem 10 miliard bude Pegatron, zatímco menší Unihan by měl obrátit přibližně 5 miliard. Značková část, stávající ASUS, leží někde mezi s obratem okolo 7,6 miliard amerických dolarů, tedy přibližně 160 mld Kč.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků