Hlavní obsah
Vlevo je vadný typ zástrček, vpravo je již nová verze, která je bezpečná. Foto: archív výrobce

Apple léta prodával vadné zástrčky nabíječek. Teď je stahuje

Trojkolíkové zástrčky do elektrické sítě, které společnost Apple dodávala ke svým zařízením, mohou být vadné. Hrozí u nich úraz elektrickým proudem, uvedli zástupci tohoto počítačového gigantu. Výrobce je proto lidem bude měnit zadarmo.

Vlevo je vadný typ zástrček, vpravo je již nová verze, která je bezpečná. Foto: archív výrobce
Apple léta prodával vadné zástrčky nabíječek. Teď je stahuje

Problém spočívá podle Applu v tom, že trojkolíkové adaptéry mohou v ojedinělých případech prasknout, čímž logicky představují riziko.

Týká se to MacBooků, iPadů a iPhonů, které byly prodávány v letech 2003 až 2010, a to v Británii, Hongkongu a Singapuru. Evropské koncovky, která se používá také u jablečných zařízení v České republice, se tedy svolávací akce netýká. Dotčená koncovka nicméně byla součástí cestovní celosvětové sady, která se v tuzemsku také prodávala. Čeští zákazníci by tedy rozhodně měli být také na pozoru.

Zda mají lidé doma problémový adaptér, mohou zjistit podle speciálního označení. To se ukrývá ve vnitřní drážce, kde se trojkolíková zástrčka připojuje k samotné nabíječce. Podrobné informace o vadných adaptérech i postup k jejich výměně jsou k dispozici na stránkách výrobce.

Zástupci Applu zdůraznili, že svolávací akce je preventivní. Doposud tedy nebyl v souvislosti s vadnou trojkolíkovou zástrčkou nikdo zraněn.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků