Hlavní obsah
Klávesnice Foto: Novinky

Záplatuje Microsoft, Adobe i Mozilla. Kritické chyby nahrávají útočníkům

Hned několik bezpečnostních chyb bylo opraveno v minulém týdnu předními softwarovými společnostmi. Řada z nich je přitom označována za kritické, a tak by s instalací uživatelé rozhodně neměli otálet. Chyby byly objeveny v produktech společností Microsoft, Adobe i Mozilla.

Klávesnice Foto: Novinky
Záplatuje Microsoft, Adobe i Mozilla. Kritické chyby nahrávají útočníkům

V případě Adobe se nebezpečné trhliny týkají hned několika programů, konkrétně jsou v ohrožení uživatelé aplikací Flash Player, Photoshop CC, Adobe Connect, DNG Converter, InDesign, Digital Editions, Shockwave Player a Experience Manager.

Také Microsoft záplatoval hned několik svých programů, kromě operačního systému Windows například také kancelářský balík Office či internetové prohlížeče Internet Explorer a Microsoft Edge.

Webového browseru se týká také zranitelnost v případě Mozilly, kritická bezpečnostní chyba byla objevena v prohlížeči Firefox.

Rizika jsou velká

Jako kritické jsou vždy označovány chyby, jež mohou kyberzločinci zneužít k tomu, aby do počítače propašovali prakticky libovolného nezvaného návštěvníka.

Stačí jim k tomu vytvořit podvodnou internetovou stránku, prostřednictvím které vzdáleně spustí škodlivý kód. Touto cestou se mohou dostat k souborům uloženým na pevném disku i mohou sestavu na dálku ovládnout.

Takový stroj se pak klidně i bez vědomí uživatele může stát součástí botnetu (síť zotročených počítačů), který kyberzločinci zpravidla zneužívají k rozesílání spamu nebo k DDoS útokům.

Uživatelé se vystavují všanc útočníkům

Stahovat všechny opravy je možné u všech zmiňovaných programů prostřednictvím automatických aktualizací. Pokud je má uživatel vypnuté, je potřeba stáhnout nejnovější aktualizace manuálně přímo ze stránek výrobce.

A to co nejdříve. V opačném případě se totiž uživatelé vystavují všanc počítačovým pirátům, kteří mohou objevené trhliny snadno zneužít při nějakém útoku.

Prohlížejte si internet bezpečně se seznam prohlížečem.
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků