Hlavní obsah
Americký prezident Donald Trump Foto: Carlos Barria, Reuters

Trump chce posílit kybernetickou bezpečnost USA

Prezident Spojených států Donald Trump ve čtvrtek podepsal exekutivní nařízení, které má kvůli hrozbě kybernetických útoků posílit a modernizovat americkou počítačovou síť. Oznámil to prezidentův poradce pro otázky národní bezpečnosti Thomas Bossert. Agentura Reuters poznamenala, že Trump tímto rozhodnutím v kybernetické oblasti, kterou označil za jednu ze svých priorit, učinil první významný krok.

Americký prezident Donald Trump Foto: Carlos Barria, Reuters
Trump chce posílit kybernetickou bezpečnost USA

Opatření, které dekret předpokládá, podle Bosserta přispějí k americké bezpečnosti. Dokument mimo jiné přenáší odpovědnost za vyhodnocování rizik a jejich předcházení na představitele vládních agentur.

Předpokládá se, že v reakci na dekret čeká federální vládu podrobná prověrka, která by měla odhalit americké slabiny v digitální sféře. Americká média označují vládní sítě za propustné, neboť do nich v minulosti opakovaně pronikli hackeři či zloději dat.

Portál Politico s odvoláním na své zdroje uvedl, že výraznou roli v modernizaci federální kybernetické infrastruktury bude hrát Jared Kushner, který je Trumpovým poradcem a manželem jeho dcery Ivanky.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků