Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Kacper Pempel, Reuters

Portál italské správy sociálního zabezpečení napadli hackeři

Neznámí počítačoví hackeři napadli internetový portál italského Národního ústavu sociálního zabezpečení (INPS) a ve středu dočasně přerušili jeho provoz. Podle agentury Reuters to oznámil šéf INPS Pasquale Tridico. Útok přišel v době, kdy na internetových stránkách občané začínali žádat o zvláštní sociální příspěvky vyhlášené v souvislosti s pandemií způsobenou koronavirem. Zatím není jasné, kdo za incidentem stojí.

Ilustrační foto Foto: Kacper Pempel, Reuters
Portál italské správy sociálního zabezpečení napadli hackeři

"V posledních několika dnech jsme zaznamenali několik hackerských útoků, které způsobily zásadní narušení provozu," řekl Tridico. "Pokračovaly také ve středu, a museli jsme proto stránku uzavřít."

Itálie je zemí s největším počtem obětí nemoci COVID-19 na světě, Řím jich za posledních šest týdnů ohlásil přes 12 400.

Místní úřady se ve snaze zastavit šíření nákazy uchýlily k celostátní karanténě, která v podstatě zastavila místní hospodářství, čímž způsobila řadě Italů finanční potíže. Vláda proto v první reakci na situaci rozhodla, že živnostníci a sezónní pracovníci mají nárok na jednorázovou platbu ve výši 600 eur (zhruba 16 500 korun). O příspěvek se přihlásilo zatím asi 339 000 lidí, hackeři však nyní znemožnili dalším, aby o částku požádali.

Někteří uživatelé internetu uvedli, že se jim nepodařilo přihlásit se k portálu INPS, nebo že se jim ve formulářích objevovaly vyplněné osobní údaje jiných občanů. Tridico se však nezmínil o tom, že by se hackerům podařilo ukrást z databází osobní data.

Vládnoucí Demokratická strana (PD) vyzvala bezpečnostní složky, aby útok vyšetřily. "Tyto hyeny musí být okamžitě zastaveny," prohlásil místopředseda PD Andrea Orlando.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků