Hlavní obsah

Odborníci varují před možnými útoky hackerů na Android

Odborníci na bezpečnost mobilních přístrojů objevili nový způsob, jakým by mohli hackeři zaútočit na telefony s operačním systémem Android. Google však nedostatky popírá.

Odborníci varují před možnými útoky hackerů na Android

Riley Hassell a Shane Macaulay měli minulý týden na toto téma vystoupit na bezpečnostní konferenci v Las Vegas. Své vystoupení však nečekaně odvolali a vyvolali tím velký rozruch. Hassell nyní agentuře Reuters řekl, že on a jeho kolega se rozhodli nezveřejnit detaily svého výzkumu na konferenci, protože se bojí, že by je mohli využít zločinci při útoku na telefony s Androidem. Podle něj nalezli více než desítky používaných aplikací, kvůli kterým mohou telefony snadno podlehnout útoku hackerů.

"Vývojáři aplikací často nesledují bezpečnostní pokyny a nevytvářejí aplikace správně," uvedl Hassell. Některé aplikace se vystavují kontaktu se světem venku, a pokud jsou tyto aplikace zranitelné, může je útočník napadnout i pomocí něčeho tak jednoduchého, jako je textová zpráva. Odmítl však označit tyto aplikace, protože útočníci by mohli začít zkoušet jejich odolnost.

Hassell, který je rovněž zakladatelem bezpečnostní společnosti Privateer Labs, dodal, že spolu s Macaulayem již informovali o nedostatcích, které objevili, výrobce. Mluvčí Googlu Jay Nancarrow uvedl, že bezpečnostní odborníci Androidu jednali o výzkumu s Hassellem a nevěří, že odhalili problémy Androidu. "Identifikované programové chyby Android nemá," řekl mluvčí, nic bližšího však neuvedl.

Rozhovor pro Reuters je prvním veřejným vysvětlením, proč Hassell a Macaulay odvolali svoji prezentaci na bezpečnostní konferenci Black Hat v Las Vegas. Název jejich prezentace zněl Napadení Androidu kvůli zisku a na jejich přednášku čekaly stovky lidí. "Bylo to rozhodnutí, které jsme učinili, abychom zabránili nepřijatelnému riziku pro spotřebitele na celém světě," dodal Hassell.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků