Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Kacper Pempel, Reuters

Ministerstvo zdravotnictví USA bylo cílem kyberútoku

Americké ministerstvo zdravotnictví, které je jedním z klíčových orgánů při boji proti šíření koronaviru v USA, bylo v neděli večer cílem kybernetického útoku. S odkazem na tři nejmenované informované zdroje to napsala agentura Bloomberg. Činitelé ministerstva se údajně domnívají, že útok přišel ze zahraničí, ačkoliv zatím nemají prokazatelné důkazy. Americké úřady událost zatím nekomentovaly.

Ilustrační foto Foto: Kacper Pempel, Reuters
Ministerstvo zdravotnictví USA bylo cílem kyberútoku

Bezpečnostní experti podle agentury Bloomberg zaznamenali několik incidentů. Jedním z nich byl pokus útočníků zpomalit počítačové systémy ministerstva, jeho servery proto zahltili miliony požadavků během několika hodin. Servery se jim však shodit nepodařilo. Zatím se zdá, že hackeři neukradli ani žádná data.

Národní bezpečnostní rada (NSC), která působí v Bílém domě, vydala prohlášení na twitteru, v němž varovala před šířením nepravdivých zpráv o úmyslu zavést celostátní karanténu v USA. Podle zdrojů Bloomberg oznámení rovněž souviselo s kyberútokem na ministerstvo zdravotnictví.

Incident nyní prošetřuje Národní bezpečnostní agentura (NSA), o útoku byli informování ministr zahraničí Mike Pompeo i prezident Donald Trump, kteří jej však zatím nekomentovali.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků