Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Pawel Kopczynski, Reuters

Hackeři příští rok zacílí na firmy mimo USA

V příštím roce se rozšíří cílené útoky kyberzločinců na obchodní a finanční instituce mimo USA. Hackeři zjistili, že mohou úspěšně napadat cíle po celém světě. Vyplývá to z prognózy antivirové firmy Trend Micro.

Ilustrační foto Foto: Pawel Kopczynski, Reuters
Hackeři příští rok zacílí na firmy mimo USA

„To, co se dnes děje, není velkým překvapením. Spíše nás zaráží rychlost a brutální prostředky, které kyberzločinci používají při krádežích informací," uvedl technický ředitel Trend Micro Raimund Genes.

Po úspěchu cílených útoků čínských a ruských kyberzločinců se k nim jako mnohem praktičtější metodě, jak si v nějaké organizaci vytvořit výchozí opěrný bod, podle Genese uchýlí spousta dalších hackerů z jiných zemí. Hackeři v zemích jako Vietnam, Velká Británie a Indie budou používat cílené útoky ve větší míře proti netradičním zemím, jako se to stalo nedávno v případě organizací se sídlem v Malajsii a Indonésii.

Vánoce jsou pro piráty žně

Nová vlna útoků nepřichází s velkou pravděpodobností vůbec náhodou. Kyberzločinci se totiž snaží využít nepozornosti lidí a stresu, který v předvánočním období obecně panuje. Nachytat se tak snadno mohou i lidé, kteří jsou za jiných okolností velmi ostražití.

Na to, že jsou Vánoce pro počítačové piráty doslova žně, upozornili bezpečnostní experti již dříve. [celá zpráva]

Útoků na bankovní systémy přibude

Bezpečnostní hrozby týkající se bankovních systémů se budou nadále zostřovat, neboť se objeví více unikátních kyberútoků proti finančním institucím. Bankovní a finanční instituce budou nuceny implementovat u svých online služeb dvoufaktorovou autentizaci.

Více kyberzločinců bude rovněž působit v rámci takzvaných darknetů a exkluzivně přístupných fór, kde se sdílejí a prodávají nelegální kybernetické informace a zboží. Zvýšená kybernetická aktivita se promítne do kvalitnějších, rozsáhlejších a úspěšnějších hackerských nástrojů a pokusů.

Hackerské nástroje se budou zaměřovat na platformu Android, neboť mobilní zranitelnosti budou hrát při potenciálním infikování zařízení významnější roli. S novými mobilními platebními metodami přijdou nové hrozby, varuje firma Trend Micro.

Může se Vám hodit na službě Zboží.cz:
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků