Hlavní obsah
Útočníci tvrdí, že patří k hackerské skupině Anonymous. Foto: Jan Handrejch, Právo

Hackeři napadli web americké vládní komise

Počítačoví piráti napadli o víkendu stránky americké vládní agentury, která má na starosti pravidla pro ukládání trestů americkými soudy. Útočníci tvrdí, že patří k hackerské skupině Anonymous. Útok prý provedli, aby se pomstili za smrt internetového aktivisty, a hrozí zveřejněním citlivých informací. S odvoláním na sdělení počítačových pirátů o tom informovaly agentury Reuters a AP.

Útočníci tvrdí, že patří k hackerské skupině Anonymous. Foto: Jan Handrejch, Právo
Hackeři napadli web americké vládní komise

Terčem kybernetického útoku se stal web komise amerického ministerstva spravedlnosti, která vypracovává pravidla pro americké federální soudy týkající se ukládání trestů. V sobotu ráno místního času nebylo možné se na web dostat.

Hackeři prý pronikli do několika vládních počítačových systémů a zkopírovali tajné informace, jejichž zveřejněním nyní hrozí. Hackerská skupina se hlásí k nedávno zesnulému bojovníku za neomezený přístup k informacím Aaronu Swartzovi, který čelil obviněním, že použil počítačovou síť Massachusettského technického institutu (MIT) ke krádeži více než čtyř miliónů článků z on-line archivu.

Swartz 11. ledna spáchal sebevraždu. Počítačoví piráti ve videonahrávce zveřejněné na internetu americkou vládu kvůli stíhání Swartze kritizovali. Podle stanice BBC v ní mimo jiné uvedli, že Swartz byl zabit.

Americký Federální úřad pro vyšetřování (FBI) hackerský útok vyšetřuje.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků