Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Pichi Chuang, Reuters

Byli jsme terčem kybernetického útoku, tvrdí demokraté v USA

Vedení americké Demokratické strany tvrdí, že bylo po loňských listopadových kongresových volbách jedním z cílů kybernetického útoku a že stopy vedou opět do Ruska. Informovala o tom televizní stanice ABC News. Útok, který mířil na několik institucí a společností, byl veden pomocí phishingové metody, kdy se piráti snaží od obětí vymámit citlivé údaje tím, že se vydávají například za úřady, finanční instituce či administrátory poskytovatelů internetových služeb.

Ilustrační foto Foto: Pichi Chuang, Reuters
Byli jsme terčem kybernetického útoku, tvrdí demokraté v USA

"Dne 14. listopadu 2018 byly desítky e-mailových adres DNC (Demokratický národní výbor, což je centrální administrativní orgán demokratů) terčem phishingové kampaně," uvedlo vedení strany s tím, že neexistují důkazy, že byl útok úspěšný. DNC rovněž konstatoval, že provedení útoku vykazuje shody s ruskou hackerskou skupinou známou jako Cozy Bear.

"Je tak pravděpodobné, že ruské tajné služby se v listopadu 2018 opět pokusily nezákonně dostat do počítačů DNC," uvedlo vedení demokratů. Skupina Cozy Bear je spojována s útokem, při kterém se hackerům během americké prezidentské kampaně v roce 2016 podařilo dostat do systému DNC.

Vedení demokratů informovalo o phishingovém útoku v dokumentech pro soud, kterými doplnilo dosud nevyřešenou žalobu týkající se výše zmíněného kybernetického útoku na e-mailový systém DNC v roce 2016. Rusko spojitost s tímto incidentem v uplynulých letech opakovaně odmítalo.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků