„Uživatele budeme vyzývat ke změnám hesel kvůli kybernetickému útoku, který ohrozil databázi se šifrovanými hesly a další údaje,“ stojí v prohlášení společnosti. Do vnitřní sítě se kyberzločinci dostali pomocí odcizených zaměstnaneckých účtů.

Kromě šifrovaných hesel se tak dostali podle vyjádření eBaye také k e-mailovým adresám, uživatelským jménům, fyzickým adresám, telefonním číslům a datům narození. Údaje týkající se financí však odcizeny údajně nebyly.

„Neexistuje žádný důkaz, že by byly jakékoliv finanční informace zpřístupněny útočníkům nebo jinak ohroženy. Přesto nyní činíme veškerá opatření, abychom chránili naše zákazníky,“ uvedla pro server Mashable mluvčí společnosti eBay Amanda Millerová.

Platební brána PayPal je prý v bezpečí

Uživatelé se podle ní nemusí obávat zneužití údajů týkajících se platební brány PayPal, kterou eBay vlastní. Pomocí ní probíhají platební transakce nejen na tomto aukčním serveru, ale také na mnoha dalších.

„PayPal data jsou uložena odděleně v zabezpečené síti a všechny finanční informace týkající se těchto účtů jsou zakódovány,“ konstatovala mluvčí.

Zároveň dodala, že obezřetní by měli být lidé, kteří používají stejná hesla pro více internetových účtů. Aby k nim nezískali počítačoví útočníci přístup, měli by je z preventivních důvodů také změnit.