„Infikovaná verze, která je dostupná v neoficiálních Android obchodech, vypadá a funguje úplně stejně jako pravá aplikace. Rozdíl je v tom, že falešná aplikace používá speciální sadu nástrojů, pomocí které vnikne do přístroje s OS Android takzvaný GingerBreak exploit kit,“ uvedl šéf AVG VirusLab Pavel Krčma.

„To malwaru umožní provést určitou sérii kroků, jejíž pomocí začne kontrolovat uživatelův chytrý telefon. Nejprve do telefonu stáhne a nainstaluje další malware, který může být součástí nějaké větší sítě již napadených telefonů (tzv. botnet),“ varoval Krčma s tím, že nakažený přístroj je již pod plnou kontrolou hackerů.

Video

Ukázka ze hry Angry Birds Space

Zdroj: Youtube.com

Chytré telefony mají hackeři v poslední době v oblibě. Před časem byly na platformě Android identifikovány také první rootkity, které hackeři využívají k zotročení přístrojů. Lidé by si tak podle bezpečnostních expertů měli dávat velký pozor, co do svých mobilů stahují.

„Vzhledem k tomu, že jsou chytré telefony buď spojeny s mobilním operátorem kvůli platbám, nebo jsou předplacené, může tvůrce malwaru pravidelně vysávat menší peněžní částky pomocí prémiových SMS. Uživatel si toho mnohdy ani nevšimne, protože se jednotlivé částky pohybují velmi nízko, často jde řádově o koruny,“ dodal šéf AVG VirusLab.