Zveřejněné přihlašovací údaje podle Reuters zřejmě slouží k přístupu do služby Yahoo Voices, která umožňuje telefonovat prostřednictvím internetu.

Hackeři z D33DS odbornému serveru CNET oznámili, že ukradení a zveřejnění informací byl "budíček, ne bezpečnostní hrozba". Prý chtěli ukázat na slabá místa v zabezpečení systémů Yahoo, které označili za laxní.

"Na serverech patřících Yahoo už bylo zneužito mnoho děr v zabezpečení a tyto útoky způsobily mnohem více škody než to, že my jsme zveřejnili (ukradené) údaje," uvedli hackeři v prohlášení. Zároveň vyzvali portál, aby nebral chyby ve svém bezpečnostním systému na lehkou váhu.

V červnu hackeři ukradli milióny hesel

Minulý měsíc se podařilo hackerům získat také přístupová hesla k uživatelským účtům z populárního hudebního webu Last.fm. „V současnosti vyšetřujeme únik některých uživatelských hesel. Prosím, přihlaste se do Last.fm a změňte heslo na stránce nastavení. Důrazně doporučujeme, aby vaše nové heslo bylo odlišné od hesel, která používáte na jiných službách,“ uvedli administrátoři ve varování.

Hackerům se podle některých zdrojů podařilo nabourat především do účtů, jejichž majitelé používali stejné heslo i na sociální síti LinkedIn. Problémy tak může mít více než šest miliónů lidí, jejichž hesel se hackeři z LinkedIn zmocnili. Všechny oběti hackerského útoku zástupci sociální sítě již informovali prostřednictvím e-mailu. [celá zpráva]

Hackeři si brousí zuby na olympiádu

Podle bezpečnostních expertů se stalo již téměř pravidlem, že počítačoví piráti zneužívají významné celosvětové události, jako je královská svatba nebo zemětřesení v Japonsku. Nejnovější pastí na uživatele jsou letošní olympijské hry v Londýně.

„Letní olympijské hry v Londýně jsou za dveřmi. Kromě sportovců, organizátorů i fanoušků sportu se však na ně velmi těší i další skupina lidí – kyberzločinci. Téma olympiády je totiž tak silné, že se očekává zvýšený počet malware, které se budou týkat právě her. Kromě phishingu se ovšem mohou objevit i další formy hrozeb – od jednoduchých spamů po rafinované sledování,“ varoval šéf AVG VirusLab Pavel Krčma.

Podle něj by si uživatelé měli dát pozor především na internetové nabídky vstupenek za podezřele nízké ceny, na odkazy na exkluzivní videa a fotografie na sociálních sítích a e-maily týkající se olympijských her pocházející od neznámých odesílatelů. [celá zpráva]