Podle ústavu Berkeley University lze srovnatelné množství dat zapsat na papír, na jehož výrobu by padlo přibližně 400 000 stromů.

Počítač s takto obrovským úložným prostorem však nebude za hubičku. VoodooPC jeho cenu odhaduje na 8000 - 9000 dolarů (190 - 216 000 korun). Mimo něj bude firma prodávat také stroje s kapacitou 1TB. Ty jsou v současnosti dostupné od 3000 dolarů.   

Ceny pevných disků zaznamenávají v současnosti prudký pád. Jeden gigabyte je již dostupný od 13 korun. Analytici odhadují, že se tato hodnota navíc každý rok sníží o dalších 15 - 20 procent. Samotné harddisky o velikosti 500GB lze dnes zakoupit přibližně za 10 000 Kč s DPH.

VoodooPC plánuje prodávat svůj 8TB stroj s předinstalovaným operačním systémem Windows Vista. Předpokládá se, že by se mohlo jednat o variantu Windows Vista Home Premium [celá zpráva] - ta totiž obsahuje multimediální funkce podobně jako současný systém Windows XP Media Center Edition.

Přístroj je určen pro použití v takzvané digitální domácnosti. Jeho disková kapacita totiž bude dostatečná například k ukládání filmů ve vysoké kvalitě (high definition).