Požehnání Bruselu je pro Microsoft velmi důležité. Pouze na něm totiž závisí, zda bude moci být největší akvizice v historii amerického softwarového gigantu dokončena. Komise již stanovila, že rozhodnutí padne 22. listopadu.

Komplikace by mohla Microsoftu způsobit snad jen americká společnost Salesforce, která je přímým konkurentem softwarového gigantu. Ta již plán na převzetí dříve kritizovala s tím, že by „mohl ohrozit rozvoj inovací a konkurence“.

I přesto se nicméně očekává, že žádost projde přes Evropskou komisi bez připomínek. Převzetí LinkedInu totiž již dříve schválily také antimonopolní úřady v USA, Kanadě i Brazílii.

Největší akvizice v historii Microsoftu

Microsoft za každou akcii LinkedIn zaplatí 196 dolarů (4700 Kč), dohromady tedy zmiňovaných 26,2 miliardy dolarů (630 miliard korun). Jak podotkl server The Verge, krok Microsoftu je vcelku logický. Americký softwarový gigant totiž na poli sociálních sítí poměrně zaostával za konkurencí, koupě LinkedInu tak Microsoft katapultuje do žebříčku těch nejoblíbenějších sociálních sítí.

LinkedIn v současnosti používá více než 300 miliónů uživatelů. Síť loni zvýšila tržby o 34 procent na téměř tři miliardy dolarů (72 miliard korun).

Sociální síť LinkedIn vznikla v roce 2003. Slouží pro profesionály prakticky ze všech myslitelných oborů, kteří prostřednictvím ní mohou volně zpřístupnit své životopisy a reference. Tím výrazně zvyšují své uplatnění na trhu práce.

Síť LinkedIn je pro Microsoft velmi důležitá. Patrně i proto je za ni ochoten zaplatit citelně více než za finskou Nokii. Za tu předloni zaplatil 5,44 miliardy eur (149,4 miliardy Kč).