Do pondělního testu je zapojeno zhruba pět procent uživatelů Seznamu.cz, právě ti mohou na novou sekci na domovské stránce narazit. „V průběhu dvou měsíců se test zobrazí 300 000 uživatelů. V případě kladného ohlasu pak sekci nabídneme všem lidem, kteří k nám zavítají,“ řekl Marek Vacek, produktový manažer domovské stránky Seznam.cz.

„Články ‚Z internetu‘ se budou zobrazovat ve spodní části domovské stránky Seznamu.cz, kde se budou řadit dle data vydání. Z počátku půjde zejména o nenáročné magazínové čtení, reflektující přehled toho nejzajímavějšího, co hýbe českým internetem. Titulky, obrázky i videa budou přímo odkazovat na stránku zdroje,“ doplnil.

Nová podoba Seznam.cz, zajímavé články se budou zobrazovat ve spodní části stránky.

Nová podoba Seznamu.cz, zajímavé články se budou zobrazovat ve spodní části stránky.

FOTO: Seznam.cz

Nová funkce má pomoci lidem zorientovat se v záplavě informací. „Uvědomili jsme si, že množství obsahu na internetu ve všech oborech za poslední dobu enormně narostlo a udržet si přehled zabere čím dál víc času. Proto bylo naším cílem shromáždit všechny zajímavé a důležité informace na jednom místě. Toto je pro nás první krok, jak na nejnavštěvovanějším místě českého internetu nabídnout lidem přesně to, co je zajímá. Jednoduše a rychle,“ konstatoval Vacek.

O dalším rozvoji sekce „Z internetu“ rozhodne obliba mezi testovanou skupinou uživatelů. „Na základě zpětné vazby budeme funkci dále rozvíjet. Rádi bychom i zde aplikovali systém automatického doporučování obsahu, který by články vybíral s ohledem na preference daného zařízení. Tím bychom dokázali komukoli, kdo zavítá na naši domovskou stránku, nabídnout unikátní obsah přímo na míru,“ vysvětlil produktový manažer domovské stránky Seznam.cz.

Zpětnou vazbu k této funkci mohou lidé zasílat prostřednictvím tohoto odkazu.