Ballmer vlastní 333 miliónů akcií Microsoftu. Se jměním přesahujícím 11,5 miliardy dolarů (220 miliard korun) je 51. nejbohatším člověkem na světě a zároveň 22. nejbohatším Američanem.

Na oznámení o rezignaci reagovaly v pátek akcie největšího softwarového giganta růstem o 7,3 procenta.

Otazník zatím visí nad tím, kdo po Ballmerovi Microsoft povede. Nového generálního ředitele má vybrat zvláštní výbor vedoucích pracovníků, v jehož čele bude stát samotný zakladatel amerického počítačového gigantu Bill Gates. [celá zpráva]

Do Microsoftu nastoupil Ballmer 11. června 1980, jako první obchodní manažer, a stal se tak 30. řadovým zaměstnancem tehdy ještě malé firmy. Postupně se propracoval až na šéfa amerického počítačového gigantu, otěže od Gatese převzal v roce 2000. Spekulace o tom, že chce z vedení firmy odejít, se objevily už v roce 2009.

Microsoft nastartoval sérii změn

„Nikdy není perfektní čas pro takovouto změnu, ale cítím, že teď je ten správný čas. Pustili jsme se do nové strategie s novou organizací. Potřebujeme generálního ředitele, který zde bude pro držení tohoto směru delší dobu,“ napsal Ballmer v otevřeném dopise zaměstnancům.

Microsoft v loňském roce nastartoval sérii změn, kterou má zřejmě Ballmer na mysli ve svém dopise zaměstnancům. Hlavním cílem je, aby produkty Microsoftu nenacházeli lidé jen v počítačích, ale i v mobilech, televizích a tabletech.

Společnost Microsoft je největší softwarovou firmou na světě, která má dominantní postavení na trhu s operačními systémy a kancelářskými aplikacemi. V roce 1975 ji pod původním názvem Micro-soft společně založili Paul Allen a Bill Gates, který byl v roce 2009 podle časopisu Forbes nejbohatším člověkem na planetě.