Kurz akcií Applu ve druhé polovině obchodování v New Yorku klesl dočasně těsně pod 400 dolarů. Poté se vrátil na zhruba 403 dolarů, což znamenalo denní ztrátu přes pět procent. Ze svého maxima 705,07 dolaru z 12. září loňského roku ztratila firma již více než 40 procent své hodnoty.

Firma Cirrus Logic, která pro iPhony a iPady dodává čipy, v úterý večer odhadla, že její čtvrtletní tržby se budou pohybovat mezi 150-170 milióny dolarů. To je výrazně pod odhadem trhu, který čekal více než 190 miliónů dolarů.

Cirrus Logic rovněž varovala před růstem svých zásob na rekordních 23,3 miliónu dolarů a odůvodnila to sníženým odhadem prodeje jednoho produktu od nejmenovaného zákazníka. Trh se obává, že může jít o telefon iPhone, který čelí ostré konkurenci chytrých telefonů založených na konkurenčním systému Android.

Předtím akcie Applu už oslabila zpráva o propadu tržeb tchajwanské Hon Hai Precision Industry za první čtvrtletí o 19 procent. Hon Hai je hlavním smluvním výrobcem pro Apple. "Je to připomínka slábnoucí poptávky a problémů kolem produktů Apple," řekl agentuře Reuters k těmto zprávám Shannon Cross z firmy Cross Research. Investoři budou nyní čekat na úterní výsledky samotného Applu.