Detaily jednání zatím nejsou známé. Sharp má zájem hlavně o posílení výroby malých obrazovek a důvěru vkládá také v trh s vyspělými laptopy. Obrazovky Sharpu se nyní používají mimo jiné v iPadech a iPhonech firmy Apple.

Podle zdroje chtějí firmy dokončit dohodu ještě tento měsíc. Mluvčí Sharpu uvedla, že zatím nepadlo žádné rozhodnutí o možné investici. Zástupci Intelu odmítli zprávu komentovat a v Qualcommu nebyl k zastižení nikdo, kdo by se ke zprávě vyjádřil.

IGZO displeje od společnosti Sharp se budou vyrábět v různých úhlopříčkách

IGZO displeje od společnosti Sharp se budou vyrábět v různých úhlopříčkách

FOTO: Sharp

Intel se nyní snaží prosadit novou kategorii tenkých laptopů s dotykovou obrazovkou nazývaných ultrabooky. Firma, která je největším výrobcem čipů na světě, se již dlouho zajímá o úsporné obrazovky IGZO od Sharpu, které jsou reakcí na přesun zájmu spotřebitelů od běžných počítačů k chytrým telefonům a tabletům. [celá zpráva]

Sharp je největším výrobcem LCD obrazovek v Japonsku. V poslední době se však potýká se ztrátami kvůli poklesu zájmu o televizory a kvůli silné konkurenci. Od počátku letošního roku firma ztratila téměř tři čtvrtiny hodnoty a tento měsíc zdvojnásobila odhad čisté ztráty na celý rok na 450 miliard jenů (cca 113 miliard korun).