Služba Xbox Music bude od úterý dostupná na herních zařízeních Xbox. Na počítače a tablety bude rozšířena od 26. října, kdy Microsoft představí svůj nový operační systém Windows 8. Krátce poté by měla být k dispozici rovněž na mobilních telefonech, napsala agentura Reuters.

Microsoft bude hudbu nabízet zdarma s reklamou nebo za poplatek 9,99 dolaru (zhruba 190 Kč) měsíčně bez reklamy. "Jako zábavní společnost si uvědomujeme, že hudba je důležitou ingrediencí," uvedl šéf projektu Xbox Music Jerry Johnson.

Revoluční služba Megabox

Microsoft není jediný, kdo hodlá v dohledné době spustit server věnující se hudbě. Vlastní službu chystá také zakladatel serveru Megaupload Kim Schmitz řečený Kim Dotcom. Novinka se jmenuje Megabox.

Video

BEZ KOMENTÁŘE: Ukázka z příprav nové služby Megabox

Zdroj: Youtube.com

„Kód Megaboxu je z 90 % napsaný. Servery jsou na cestě. Právníci, partneři a investoři jsou připraveni. Buďte trpěliví, už se to blíží,“ uvedl Dotcom na sociální síti Twitter s tím, že celá síť pro novou službu bude vybudována mimo USA, aby nemohlo dojít k jejímu zablokování, jako v případě Megauploadu.

Hudební byznys by měl Megabox zcela změnit především proto, že autoři budou moci posluchačům nabídnout hudbu napřímo, bez hudebních vydavatelství. Jednoduše ji budou distribuovat prostřednictvím nové služby a sami si nechají 90 % zisku, zbytek by měl jít do kapes Dotcoma. [celá zpráva]