Nejrychlejší zůstalo v srpnu připojení 3G od T-Mobilu. Jeho rychlost přitom proti předchozímu měsíci o pět procent poklesla na 4,2 Mbit/s. Meziročně zrychlil o 74 procent. Následuje 3G připojení od Vodafonu a Telefóniky.

Pokles naopak zaznamenaly kabelové přípojky UPC. Zpomalily v průměru o deset procent na 17,3 Mbit/s, meziročně to ale představuje čtvrtinový nárůst. Internet po optice zrychlil o dvě procenta na téměř 22 Mbit/s. Technologie připojení přes pevné linky DSL stagnovala na 7,3 Mbit/s.

Rychlejší internet přes pevnou linku 

Je více než pravděpodobné, že rychlost DSL připojení se v tomto měsíci výrazně zvýší. Tuzemští operátoři si pro své zákazníky na začátek školního roku připravili vyšší rychlosti internetu přes pevnou linku díky technologii VDSL.

U nejvyššího tarifu se lidé budou moci díky technologii VDSL připojovat rychlostí až 40 Mb/s. Doposud to přitom bylo pouze 25 Mb/s. Rychlejší připojení přitom není pouze pro nové zákazníky, ale i pro stávající klienty. [celá zpráva]

Průměrná rychlost Wi-Fi sítí minulý měsíc stagnovala okolo 5,9 Mbit/s. U jednotlivých poskytovatelů se pohybovala od necelých dvou Mbit/s po 11 Mbit/s.