Jobse, oblečeného v typickém černém roláku a džínách, si v reklamě zahrál známý tchajwanský komik A-Ken. Propaguje v ní výrobek ActionPad tchajwanské firmy Action Electronics, který využívá zmíněný operační systém. "Chtěl bych vám představit novou generaci tabletů. Je úžasná," pronáší s úsměvem A-Ken ve dvacetivteřinovém vystoupení.

V životopise Steva Jobse, který sepsal Walter Isaacson, bývalý šéf Applu označuje systém Android za "velkou krádež", protože podle něj šlo o kopii systémů iOS od Applu. "Utratím každý cent, co má Apple na účtech, a budu bojovat do posledního dechu, abych Android zničil. Jsem ochoten kvůli tomu rozpoutat i jadernou válku," uvedl Jobs podle Isaacsona v jednom z rozhovorů.

Reklama tchajwanské televize vyvolala na internetu převážně negativní reakce. Tchajwanský spisovatel Wu Žuo-čchüan ji odsoudil jako "plytkou". Podle něj svědčí o neúctě k rodině Jobse. Možná není nic špatného na tom, že někdo napodobuje Steva Jobse, ale je nepatřičné, aby se za něj A-Ken vydával a přitom propagoval produkt jeho rivala, podotkl přispěvatel podepsaný "Sweetheart".

Viceprezident firmy Action Electronics Sun I-min prohlásil, že jediným cílem reklamy je podpořit prodej a že nemá vyjadřovat neúctu.

Jobs zemřel minulý rok v říjnu v 56 letech. V minulosti se potýkal s rakovinou a roku 2009 podstoupil transplantaci jater. V srpnu minulého roku se vzdal pozice ředitele firmy, což byl jasný znak toho, že jeho zdravotní stav je vážný.  [celá zpráva]

Nový komiks mapuje život Steva Jobse

Zmapovat život bývalého ředitele a jednoho ze spoluzakladatelů společnosti Apple se snaží nový komiks, který se minulý týden začal prodávat na americkém trhu. Publikace, která obsahuje celkem 32 stránek, dokumentuje život tohoto vizionáře od narození, kdy byl jako dítě adoptován, až po založení firmy Apple.

„Je to stručná biografie pro ty, kteří o Jobsovi věděli, ale neznají o něm detaily. Stručně zachycuje všechny významné události jeho života. Najdete tam mnoho ikon, které s Jobsem souvisejí a všechny co tam jsou, snadno poznáte,“ popsal hlavní rysy nového komiksu americký knihkupec Thor Parker. [celá zpráva]