V první virtuální prodejně, kterou otevřely společnosti Mall.cz a Procter & Gamble, je nabízeno výhradně drogistické zboží. Česko se tak stalo teprve třetí zemí na světě, kde mohou zákazníci takovýmto způsobem nakupovat.

QR kód
 

QR kód vypadá na první pohled jako obyčejný čárový kód.

FOTO: mif, Novinky

Plakáty se zbožím jsou vylepeny na sloupech metra. Každý produkt má na plakátu svůj vlastní unikátní QR kód. Pokud jej chce zákazník zakoupit, musí mít v mobilním telefonu nainstalovanou čtečku, která dokáže QR kód pomocí fotoaparátu v mobilu vyfotit a přečíst. Pro iPhone od Applu nabízí prodejce bezplatnou aplikaci QR Mall.cz, která ho provede celou objednávkou.

Pro ostatní mobily prodejce čtečku zatím nenabízí, ale zákazníci mohou využít například Seznam.cz QR čtečku. Ta je také zdarma a navíc může být využita i pro čtení dalších QR kódů, které se vyskytují například v tisku. Po rozpoznání kódu mobilem je zákazník přesměrován na mobilní verzi internetového obchodu, kde může objednávku dokončit.

Objednané zboží poté prodejce doručí zdarma na adresu, kterou zákazník při nákupu zadá.

„Jsme moc rádi, že kromě inovativních produktů můžeme nyní našim zákazníkům nabídnout také inovativní způsob jejich nákupu, kterým virtuální drogerie bezpochyby je. Věříme, že v dnešní době plné nejrůznějších technologií má tento netradiční kanál své místo a najde si své zákazníky,“ uvedl Juraj Králik z Procter&Gamble.

  • Stahovat Seznam.cz QR čtečku můžete ZDE.