Nový zapalovač se na první pohled nijak neliší od běžných modelů společnosti Zippo. Tedy alespoň do chvíle, než se podíváte na jeho spodní stranu, na které je umístěn objektiv integrované kamery a otvor pro mikrofon.

Kamera dokáže zaznamenávat video v rozlišení až 640 x 480 obrazových bodů, a to při 16 snímcích za vteřinu. Záznam se hned po stisknutí příslušného tlačítka začne ukládat na vestavěnou paměť o velikosti 2 GB ve formátu AVI.

Na obrázku je vidět rozmístění jednotlivých prvků kamerky, pokud se zapalovač rozloží. Video ale dokáže natáčet, aniž by jej bylo nutné rozdělat.

Na obrázku je vidět rozmístění jednotlivých prvků kamerky, pokud se zapalovač rozloží. Video ale dokáže natáčet, aniž by jej bylo nutné rozdělat.

FOTO: Archiv, Novinky

Barevný videozáznam je možné posléze stáhnout do počítače pomocí speciálního USB konektoru, který je dodáván v balení společně se zapalovačem. Kamera je napájena pomocí vestavěného akumulátoru a dobíjí se po připojení k USB portu počítače. Plně nabitý zapalovač by měl být schopen natáčet několikahodinové video.

Kovové tělo špiónského zařízení má rozměry 5,3 x 3,7 x 1,2 centimetrů. Nevešla se do něho bohužel žádná nádoba na benzín, aby mohl bezproblémově fungovat také jako zapalovač. Aktuálně je novinka dostupná pouze v zahraničních obchodech za cenu 66 dolarů, tedy v přepočtu přibližně 1300 Kč.

V dnešní době se běžně prodávají například i kravaty, které v sobě mají ukrytou špionážní kameru.

V dnešní době se běžně prodávají například i kravaty, které v sobě mají ukrytou špionážní kameru.

FOTO: Archiv, Novinky

Podobné špiónské vybavení není v dnešní době žádnou novinkou. I v českých obchodech je možné běžně zakoupit propisovačku se skrytou kamerou, či hodinky s integrovaným mobilem. Před časem také student z Adelaide's Flinders University vytvořil botu, pomocí které je možné telefonovat. [celá zpráva]