Stihla ještě na svém blogu umístit poslední vzkaz světu, a sice že si skvěle zazpívala s ostatními spolubydlícími veselou písničku. „Zemřela v klidu a pokoji 12. července a bude oplakávána tisíci internetových přátel a stovkami potomků a příbuzných,“ loučí se s Olive Rileyovou její vlastní blog.

Olive začala svůj blog vést loni v únoru. Od té doby tam umístila na sedmdesát svých příspěvků, sdílela s přáteli své myšlenky a postřehy týkající se moderní společnosti a své zkušenosti, které posbírala během svého života napříč celým dvacátým stoletím. Narodila se přitom 20. října 1899, prožila dvě světové války a řadu významných politických zvratů. Vychovala tři děti, pracovala v nejrůznějších profesích, také jako kuchařka na ranči či pokojská.

„Nemůžu věřit tomu, že bych tady v tomto domově přežila ještě další týden. Jak ty dny letí, ačkoliv jsem stále v posteli. Pořád se cítím slabá a nemůžu se zbavit tohoto ošklivého kašle. Penny, která leží na posteli hned vedle mě, měla jednoho dne tohoto týdne návštěvu – svou dceru, která je profesionální zpěvačkou. Hádejte, co se stalo! Spolu s ní jsem zpívala veselou písničku, jak to dělám každý den. A zanedlouho se k nám připojila řada sester, které zpívaly také. Byl to úplný koncert!“ naťukala Olive na svůj blog naposledy 26. června.

Pak její stránky oněměly a žena se připravovala na smrt. Blog 108leté ženy lze nalézt na těchto internetových stránkách. „Psala si s lidmi z velkých dálek, jako je Rusko a Amerika, a to nepřetržitě, nikoliv jednou za čas. Užívala si svou slávu, díky ní byla stále svěží,“ prozradil její pravnuk Darren Stone.