"Steve, neustále vysvětlujeme, že nejsme proti nabídce Microsoftu, pokud bude v nejlepším zájmu našich akcionářů," píše se v otevřeném dopise. Nabídka prý ale musí brát v potaz také skutečnou hodnotu firmy, ať už podá nabídku na převzetí kdokoli.

Microsoft na začátku února nabídl za jednu akcii Yahoo 31 dolarů, ovšem s tím, že by část kupní ceny uhradil vlastními akciemi. Tehdy celková cena vycházela na 44,6 miliardy USD. Když se ale vezmou v úvahu aktuální ceny z burzy, má nabídka Microsoftu hodnotu 42,2 miliardy dolarů (asi 672 miliard Kč).

Ballmer v dopise adresovaném vedení společnosti Yahoo uvedl, že nyní je ten správný čas na vyjednání konkrétních podmínek. "Pokud nebude uzavřena dohoda ani do tří týdnů, budeme nuceni se s naším požadavkem obrátit přímo na vaše akcionáře," napsal Ballmer členům správní rady Yahoo.

Pokud Microsoft uspěje, bude převzetí Yahoo jednou z největších akvizic v odvětví vyspělých technologií. Primát v této branži patří internetové společnosti America Online, která v roce 2000 převzala mediální společnost Time Warner. Fúze se ale nezdařila a podniky opět změnily svou organizační strukturu.