V roce 2009 má poptávka po OLED produktech opět strmě vzrůst. Analytici očekávají, že na trhu bude místo pro 50 000 přístrojů. O 12 měsíců později se podle průzkumu deníku Digitimes.com prodá kolem 120 000 kusů OLED televizí.

Příchod OLED technologie není tak rychlý, jak by si řada zákazníků přála. Přístroje jsou stále drahé, neexistují produkty s velkými úhlopříčkami, výroba těchto zařízení je velmi drahá.

První OLED produkt byl na trh uveden loni v listopadu. Tuto OLED televizi vyrobila japonská Sony. Pro její koupi hovoří vynikající podání barev, ultratenký vzhled a velmi nízká spotřeba. Zápory však nejsou malé - panel charakterizuje úhlopříčka pouhých 11 palců (asi 28 cm) a vysoká cena (přibližně 32 000 korun).

Sony prodává OLED televize zatím jen na japonském trhu. Až bude nasycen, bude firma produkt dodávat také do zámoří. Kdy se televize objeví na evropském potažmo českém trhu si vedení české pobočky Sony netroufá odhadnout.  

OLED ve zkratce
OLED panely jsou tvořeny diodami, které po zavedení elektrického proudu vyzařují světlo. Panely pracující s OLED technologií nepotřebují žádné podsvícení jako dnešní LCD obrazovky. Díky tomu jsou tyto obrazové systémy energeticky výhodnější, nabízí stabilní obraz s vyváženým jasem a velkou barevnou škálou.