Někteří uživatelé si stěžují, že již po třech týdnech používání má jejich na displej v mobilu iPhone takzvané mrtvé zóny. Jsou to oblasti ve kterých displej nereaguje na dotyk. Jde především o spodní část, kde se při psaní na virtuální klávesnici vyskytuje mezerník.

Pokud se problém vyskytne u většího počtu zařízení, zažije Apple nejspíš horké chvilky. Dotykový displej je totiž hlavním komunikačním prostředníkem mezi uživatelem a telefonem. Pokud se porouchá, stává se přístroj prakticky neovladatelným.

Záležitost týkající se vadných displejů u iPhonu je přinejmenším podivná. Světem se totiž potulují milióny kapesních počítačů (PDA) vybavených podobnými dotekovými obrazovkami, o jejichž problémech jsme jaktěživi neslyšeli. A to tato PDA mnohdy vyrábí celá řada výrobců, o jejichž kvalitě práce bychom mohli s úspěchem pochybovat. 

Každopádně kdo přijde do styku s vadným iPhonem, údajně dostane v servisu od Applu náhradu bez jakýchkoliv otázek.

Apple iPhone se prodává za 499 nebo 599 dolarů (10 700 a 12 800 Kč), hlavně podle kapacity paměti (4 GB či 8 GB). V Evropě by měl být iPhone k dostání ke konci roku a v ČR by se jeho cena mohla blížit 15 000 Kč.