Motofone F3 představila v Česku Motorola počátkem února. Tento levný mobil klade důraz na jednoduchost používání a na vysokou odolnost v náročných podmínkách. [celá zpráva]

Ještě levnější telefony od ZTE by se na českém trhu měly podle mluvčího Jakuba Hrabovského objevit koncem léta. "Cenovou politiku teprve připravujeme, ale cena přístrojů s největší pravděpodobností nepřesáhne 1000 Kč," řekl.

Telefony pod označením Vodafone 125 a 225 jsou určeny pro rozvojové trhy a jejich cena se bude pohybovat mezi 25 a 45 dolary, tedy v přepočtu 520 a 940 Kč. "Přístroje jsou téměř identické, pouze model 125 má černobílý displej, zatímco model 225 displej barevný," stojí v tiskové zprávě Vodafonu zaslané Novinkám. Telefony zvládají základní funkce, jako je telefonování a posílání zpráv.

Vodafone chce prostřednictvím levných přístrojů zvýšit rozšíření mobilních telefonů především v lidnatých zemích třetího světa, jako je Indie či Tanzanie, kde jsou náklady na pořízení telefonu hlavní překážkou přístupu zákazníků k mobilním službám.